Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló kihagyása?

Fogamzásgátló kihagyása?

Figyelt kérdés

Még nem szedek fogamzásgátlót, meet előtte maximálisan tájékozódni akarok a témáról.

Olvastam, hogy más a teendő, ha egy szemet elfelejtünk bevenni az első, második vagy harmádik héten.

Azt írja a betegtájékoztató, hogy 12 órán belűl be kell venni, 12 órán túlra pedig egy nyilas kis ábrát mutat be:

[link]



Ma beszéltem egy nőgyógyásszal, aki azt mondta az "elfelejtett tabletta" dologra, hogy ne vegyem be, amikor eszembe jut, 12 óra után sem, hanem csak majd az azt követő, ami automatikusan következne. De ez már így 48 óra lenne tabletta nélkül kb ha jól számolom... mert ha beveszem pl hétfő este rendesen de kedden elfelejtem és legközelebb szerda este veszem be az már 48 óra és a táblázat szerint simán megeshet terhesség pl az első héten. Az orvos mégis ezt mondta...illetve hogy 2 kifelejtett szem után már neccesebb a dolog a terhességre de egynél mehet így ahogy leírtam...


Tapasztalt nők véleménye érdekelne!


2017. dec. 16. 22:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Én sem így tudom, elég érdekes doki lehet.

Én ezért is használok inkább hüvelygyűrűt, kb. nullára csökkenti a hibázás lehetőségét, esetleg olvass utána.

2017. dec. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem ébresztő van beállítva a telefonomon. Így nem felejtem el sose. Probléma megoldva. :D


Egyébként én úgy csinálnám, hogy amint eszembe jut, beveszem a kimaradt szemet, a levelet pedig úgy szedem tovább, mintha mi sem történt volna. Viszont egy hétig még használnék gumit a biztonság kedvéért.

21N

2017. dec. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!