Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan vegyem rá magam végre,...

Hogyan vegyem rá magam végre, hogy elmenjek nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy fontos lenne, de nem merek. Egyrészt nagyon szégyenlős vagyok (még a párom előtt is, pedig nagyon rég együtt vagyunk), másrészt egy nőrokonom sem jár nőgyógyászhoz, akitől tanácsot kérhetnék. 24 éves vagyok
2008. okt. 25. 19:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy nő rokonod se? Nem akarlak megijeszteni, de egy ismerősöm abba halt bele, mert nem járt nőgyógyászhoz és nem vették észre időben a bajt. A kezelés rövid és fájdalommentes, naponta vagy 20 nőt vizsgál, nem érdekli ki vagy neki ez szó szerint csak egy munka, tehát nem ciki!!! Végy nagy levegőt és irány!!! Sok sikert!
2008. okt. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A rokonok csak akkor jártak dokihoz (köztük anyám is), amikor terhesek voltak. És ennek már jó pár éve...

Az unokatesóim pedig még fiatalok ehhez.

Gyűjtöm a bátorságom...

2008. okt. 25. 19:57
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a helyzeted. Én is nagyon nehezen szántam rá magam, hogy elmenjek nőgyógyászhoz. Nagyon féltem, és húztam, halasztottam a dolgot.

Aztán egyszer azt mondtam, hogy vége, felnőtt nő vagyok, és ezen át kell esni. Előbb vagy utóbb úgyis odakerül az ember. (Ha máskor nem, hát akkor, ha terhes.) Én sztk-s dokihoz mentem. Kinéztem azt, hogy mikor rendel anyukám dokija. De szabadságolások miatt pont nem ő volt. Én már majdnem hazajöttem, csak a többi várakozó nem engedett. Azt mondták, ha már eljöttem, akkor maradjak. Aztán megtörtént életem első nőgyógyászati vizsgálata, majd azt kérdeztem magamtól, hogy én ettől féltem? Én is szégyenlős vagyok, már jó pár éve nem voltam strandon sem. De ott annyira természetesen kezelték a dolgot, hogy nem voltam zavarban. Az orvosnak szóltam, hogy még nem voltam nőgyógyásznál (vagyis egy gyerekkori baleset után voltam, de ott négyen nem tudtak lefogni, hogy megviszgáljanak), és nagyon kedves volt. Mindent előre elmondott, nyugtatgatott. Pedig mondom nem magánorvosnál voltam, és látta, hogy diák vagyok, szóval nem számíthat tőlem hálapénzre sem, mégis figyelmes volt, és nem sürgetett.

Szedd össze a bátorságod. Ha úgy érzed, hogy tényleg fontos, hogy elmenj, akkor hajrá! Ne húzd a dolgot, mert a végén csak nagyobb baj lesz belőle. Ha bármi kérdésed lenne még esetleg, akkor írj nyugodtan privit!

2008. okt. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%
Nem akarlak elkeseriteni, de ez nagyon nagy szégyen. Ha már élsz nemi életet, akkor végy erőt magadon, és menj el. Évente egyszer minimum, rákszűrésre. Nem túl kellemes nőgyógyászhoz menni, de túl kell esni rajta, a saját jól felfogott érdekedben. Gondolj bele, lehet, hogy van valami bajod, és későn veszik észre. Más már 15-16 évesen elkezd nőgyógyászhoz járni, és ez igy van rendjén.
2008. okt. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%

Nagyon fontos, hogy elmenj! Akkor is ha most nincs semmi panaszod, fontos az éves vizsgálat!

Azon ne gondolkodj, hogy atyaég, mit gondolhat a doki. Hidd el, hogy ők a munkájukat végzik. Nem fáj, kb. 5 perc az egész, és 5 perc az életedből nem a világ, megéri az áldozatot, ráadásul nem másért, hanem magadért teszel és utána nagyon büszke leszel magadra!

Ha nincs ismerős dokid, menj el az SZTK-ba, és jelentkezz be valamelyikhez, kérdezősködj a váróteremben, meg vannak-e vele elégedve. Vagy keress a neten fórumokon ajánlásokat.

Menni fog!

2008. okt. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenkiben van egy kis szorongás nőgyógyászat előtt, bennem is természetesen, de amikor végzek mindíg rájövök hogy nem nagy dolog. Eszébe sem jut az embernek hogy szégyenlős legyen, valóban az orvosoknak már nehéz újat mutatni, egy vagy a sok közül.Hidd el megkönnyebbülsz ha már túl vagy rajta és tudod hogy minden rendben van. Végy egy nagy levegőt és menj el mielőbb az egészséged érdekében!
2008. okt. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
kérd meg a barátnődet, hogy menjen el veled, hidd el úgy sokkal könnyebb, ha valaki melletted van, szóval tart és nem enged elmenekülni:)
2008. okt. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én sem akartam sokáig elmenni, egyszerűen azért mert nem éreztem fontosnak, nem volt soha semmi problémám, de aztán a párom annyit nyaggatott vele, hogy mekkora ciki, hogy még nem voltam, nagyon fontos a rendszeres szűrés, meg nemis akar tőlem semmit sem elkapni és különben is kell, hogy elszégyelltem magam és elmentem. Mondjuk már elmúltam 19 éves, tényleg cikinek éreztem, hogy nem voltam még, de valahogy nem éreztem fontosságát. Aztán elmentem, és megtörtént a vizsgálat és semmi különös nem volt. Nem attól féltem, hogy milyen lesz a vizsgálat, hanem az újdonságtól. Én is sztk-s dokihoz mentem, kb 2 órát várakoztam, de nem volt semmi különös. Nem is fájt meg még kellemetlen se volt, ügyesen vizsgált a doki.

Menj el mert tényleg fontos, és utánna te is nyugodtam leszel, hogy tudod minden rendben van! Komolyan nagyon jó az a nyugodtság érzés! Ne görcsölj rá, mert akkor esetleg még fájhat is a vizsgálat és akkor elmegy tőle a kedved. De amugy tényleg nem fáj ha ellazulsz!

2008. okt. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
Tényleg nem fáj,csak ne görcsölj rajta! Amúgy szerintem a párod is elmehetne veled,hogy kivegye a részét a dolgokban..
2008. okt. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek mikor voltam 15 évesen, hát éln is féltem, még most is szokott gyomoridegem lenni (18 évesen), pedig már nem egyszer, kétszer voltam dokinál.Ez úgy van ahogy az előttem szólók leírták, mindenki izgul, de mikor kijössz csak annyit mondasz: ettől féltem? és igen sok nő ettől félt, de ezt át kell élni legalább évente 1szer, a szűrések miatt! Sok sikert!
2008. okt. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!