Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vizelesi inger, huvelyi szuro...

Vizelesi inger, huvelyi szuro erzes. Hova menjek a problemammal?

Figyelt kérdés

Tortenetem: a jelenlegi parommal lassan 1 eve vagyok egyutt. Fogamzasgatlot szedek, igy ovszert nem hasznalunk. O az elso parom, akivel ovszer nelkul szeretkezem. Miota egyutt vagyunk (2017 marcius) 3x jott elo olyan, mintha fel lennek fazva. 2017 marciusban, juniusban, majd 5 honap tunetmentesseg utan novemberben. Miutan szeretkezunk, ra 1 napra jott elo ez mindig (folytonos vizelesi inger, fajdalom) pedig mindig tisztalkodom szeretkezes utan. Mikor eloszor elojott, nem tudtam mi ez, azt hittem felfaztam, szedtem tozegafonyat es 4 nap utan elmult. Mikor masodjara juniusban elojott mar annyira fajt hogy nem segitett a tozegafonya, igy mentem a haziorvoshoz, megvizsgalta a haziorvosom a vizeletem, adott antibiotikot es rendbejottem rogton. Aztan 5 honapon at semmi gondom nem volt, pedig ugyanugy szeretkeztunk sokszor, erre most novemberben megint elojott!

Es itt kezdodnek a gondok...

Annyira fajt, hogy elmentem az ugyeletre ahol az ismeretlen ugyeletes orvos vizeletvizsgalat nelkul a panaszaim alapjan (vizelesi inger, fajdalom) felirt Summetrolim antibiotikumot. Be is szedtem, el is multak megint a tunetek, azonban ahogy elkezdtem szedni ezt a gyogyszert, ra 2 napra szuro fajdalmat kezdtem erezni a huvelyemben. Elmentem nogyogyaszhoz (hozzateszem rendszeresen jarok, juliusban volt rakszuresem, soha semmi gond nem volt). A nogyogyasz megvizsgalt es azt mondta, huvelygyulladasom lett, bizonyosan az antibiotikumtol amit a “felfazasra” irtak fel. Adott kupot meg kenocsot 10 napig kellett hasznalnom, de a szuro erzes nem mult el! Jottek az unnepek, karacsony, elutaztam, megjott, nem tudtam visszamenni a nogyogyaszhoz, de a szuro erzes a huvelyemben ugyanugy megmaradt. Epp bejelentkeztem nogyogyaszhoz, holnaputanra, hogy mostmar jarjon ennek utana, hogy mi van, erre ma megint elojottek a felfazas szeru tuneteim (vizelesi inger, fajdalom)!!!

Hova menjek ezzel? Menjek el a nogyogyaszhoz? Mert biztos koze van ennek valami nogyogyaszati bajhoz...de a nogyogyasz nem vizsgal vizeletet! Csak a haziorvosom! Mit tegyek? Tobb mint 1 honapja szenvedek..

Nyilvan valami fertozes all a hatterben, amit szerintem a baratomrol szedek ossze folyton, de azt nem ertem, hogy akkor hogy lehetett 5 honap tunetmentes idoszak? Arra gondoltam hogy hpv-m van..



2018. jan. 7. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Vizelet tesztet vehetsz patikában, nekünk is van. Kimutatja a gennyet, vért a vizeletben- doki is ezeket nezi. Felfazasra antibiotikumot nőgyógyász is írhat fel. A felfazas nem feltétlenül a hidegtől alakul ki. Nászutas betegségnek is hívják, mivel szeretkezéssel is "kiváltható". Hpv-t nőgyógyász tudja tesztelni.
2018. jan. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1 vagyok. Huvelyflora helyreállítására is van szer. Protexin pl gyárt. Ezt használhatnad amikor/miután antibiotikumot szedsz-szedtel. Mivel a normál florat kiírtja az antibiotikum, könnyebben elszaporodhat patogen gomba, baci.
2018. jan. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%
Kezeljék ki a mostani gyulladásokat. Ezután szedjél bélbe való probiotikumotpár hónapig. Szeretkezés után mindég azonnal menj el pisilni, és végezz tejsavas irrigálást, hogy eltávolítsd a hüvelyedből a szennyeződéseket. Tudom a mai felfogás szerint ezt nem csinálják, de aki érzékeny, annak ezt kell tenni. Minden együttlét után még pluszban éjszakára tegyél fel hüvelyflóra visszaállító krémet is. Ha a felfázás szerű problémád ezután is fennáll, akkor a D-Mannóz kapszulát vedd meg magadnak!
2018. jan. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az előzőnek igaza van, pisilés, mosakodás azonnal szex után, igyál D-Mannose port, az segít az e-Coli baktérium okozta felfázások esetén, megelőzésnek is nagyon jó, ha rendszeresen használod.

Szerintem az a baj, hogy az antibiotikum legyengítette a hüvelyflórádat, azt kell helyreállítani. A jelenlegi fertőzést ki kellene kezelni, ezért mindenképp menj vissza a nőgyógyászhoz és a kúra után használj hüvelyflóra helyreállító kúpot/tablettát, többfélét vehetsz a gyógyszertárban vény nélkül.

De a D-Mannose-t tényleg nagyon ajánlom a felfázások megszüntetésére.

2018. jan. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!