Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon erős menstruációs...

Nagyon erős menstruációs görcs. Mi lehet? Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Régebben volt gyulladásom is, de az gyógyszerrel elmúlt. Illetve cisztám, de az felszívódott. Mostanában simán erős görcseim vannak az első pár napban. :/ De ráz a hideg, remegek és hányingerem is van.. ráadásul annyira fáj a hasam hogy alig tudok két szoba közt közlekedni. Az algoflex m nem használ, a flector csak ideiglenesen.. van melegítő párnám otthon de azt nem vihetem magammal. Néha olyan erős a fájdalom, hogy nem tudok órára vagy dolgozni menni... Van valami ötletek vagy megoldásotok ami bevált? Fogamzásgátlót szedek már régóta.

23/L


Előre is köszönöm a válaszokat! :) Jó lenne teljes életet élni a menstruáció első napjain is.. :( Dokihoz el szeretnék menni mindenképp még a hónapban kivizsgáltatni.



2018. jan. 7. 21:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Èn is ezeket èlem át csak èn 13èvesen(pár nap ès 14)

Ès nekem semmi gyulladás semmi ciszta nincs/nem is volt...

Egyszerűen ilyen...megmozdulni nem lehet

Suliba meg muszáj menni...èn általába szenvedek,csak èppensèggel tesin nagyon mert felmentèst nem ad..

Igazából vannak olyan nők akik ennyire megszívják mint mi

Nálam mèg ájulás is szokott lenni

Kitartást!😊

2018. jan. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
A Flector pedig elég erős gyógyszer. Nekem is a második napon nagyon erős görcseim vannak, de nekem elég a Voltaren Dolo. A titok, nem szabad megvárni, hogy nagyon fájón a hasad, a görcsölés elején, mikor észleled a fájdalmat, akkor kell bevenni a gyógyszert. A te esetedben a Flectort. Ha akkor veszed be a gyógyszert mikor erős fájdalmaid vannak, akkor annyit ér mint halottnak a csók.
2018. jan. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
*fájjon
2018. jan. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Jézusom az ájulás is durva.. nagyon köszönöm és viszont kívánom! :/ Van amúgy egy erős gyógyszer, kúp formátumban. Suppositirium analgeticum vagy mi a neve. Az használ, de nem jó mindig ilyen lórúgásnyi gyógyszereket bevenni. :) Ahelyett keresek alternatív megoldást. Nézz utána esetleg ha nem idegenkedsz tőle. Nekem bevált, olyan 4-5 órára lelövi a fájdalmat.

Lehet nincs mögötte semmi szervi baj nálam sem, azért megnézetem. Ha nem lesz "szedem" azt tovább.

2018. jan. 7. 22:06
 5/13 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló, neked is köszönöm a tippet. :) Igen, mindig optimista módon várok hogy csak jobb lesz. De nem mindig sajnos..
2018. jan. 7. 22:11
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

Nekem csak a tramadol használ.

Első nap görcsöl mindenem, epét hányok, hasmenésem van, remegek, kiver a víz. Még tramadollal is 2-3 óra kell, hogy életképes állapotba kerüljek. De aztán egész nap okés vagyok, fájdogál a hasam, de ki lehet bírni. Szóval havi egy szemet szedek csak.

Kérdezz rá az orvosodnál.

19/l

2018. jan. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
Az nem semmi :( A Tramadol opiát tartalmú, nagyon kemény, daganatos betegegeknek adják általában. Tudom milyen az a bizonyos rosszullét, nekem félévente jelent meg, hányás hasmenéssel kombinálva, verejték, és baromi erős görcsök. Mindig akkor jött, mikor halogattam a gyógyszert a görcs elején, mert minek gyógyi, majd elmúlik magától. De nem, azután jött ez a rosszullét. Mióta a fájdalomcsillapítót már a fájás kezdetén beveszem - akár hajnalban, félálomban, mert akkor érzem a hasam - azóta nem volt ez a borzalmas roham.
2018. jan. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

Nekem is nagyon erős görcseim vannak, sok hányás, stb. sima gyógyszer nem segít, erőset meg nem veszek be, nem mérgezem magam.

Most az aviva tornával próbálkozom, most kezdtem, remélem, segít.

2018. jan. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
16%
Nekem volt cisztám is majd miután felszívódott is rettentően görcsöltem az első napon . Doki ajánlotta ,hogy ha lehet első nap ne használjak tampont csak betétet ugyanis amiatt is lehet . Bevált azota első napon mindig csak betétet használok így a görcsök elmúlnak egy fájdalom csillapítóval is . Elötte nekem sem használt semmi .
2018. jan. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi tippeket! :) 😊
2018. jan. 8. 08:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!