Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez panikbetegseg lehet?

Ez panikbetegseg lehet?

Figyelt kérdés

Augusztusban elolvastam egy cikket a panikbetegsegrol. Aznap, mintha panikrohamom lett volna, erosen elkezdett dobogni a szivem, feltem, remegtem, utorengeskent pedig levert a viz.

Azota egyszer tortent velem ilyen, viszont az erzes, hogy megint megtortenik minden nap bennem van azota. Mikor valamit csinalok, elterelem a gondolataimat, jol erzem magam. De mikor egyedul maradok, mikor nincs teendom, csak szimplan nezni akarom a tv-t, nem mindig sikerul, mert megijedek barmitol. Ha csak megszedulok, vagy furcsat tapasztalok, elfog a felelem es az idegesseg, hogy megint elkap az a rettenetes erzes. Ilyenkor a gondolataim is kuszak, joforman mindentol megijedek. Annyira probalok nem ra gondolni, de akaratlanul is bevillan napkozben. Ilyenkor olyan, mintha masik tudatallapotba kerulnek. Azert gondolom, hogy a sajat hulyesegem, mert ha lefoglalom magam, akkor jo minden, vagyis nagyon remelem, hogy nem komolyabb huzodik a hatterben.

Szerintetek tenyleg csak bebeszelem? Volt mar valakinek hasonlo? Hogyan lehet ezen tullendulni fejben? A nyugtato szavak is erot adnak, a kornyezetemben 2 ember tudja, nem merek rola beszelni, eleg ha en bolondnak hiszem magam emiatt...

Mar nagyon el vagyok keseredve, nem akarok egesz eletemre igy maradni. :/

20/L



2018. jan. 8. 14:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az lehet. Nem tudok tanácsot adni. Max annyit hogy beszéld ki magadból egy olyannak aki ért is hozzá és próbálj ne gondolni rá. Csak bebeszéled magadnak.
2018. jan. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Igen, ez pánik, és valószínűleg az egyedüllét váltja ki. Lehet, ha mélyre ásnánk a lelkedben, régi gyermekkori élmények kerülnének elő, amikor nagyon szorongtál, amikor egyedül hagytak. Ez olyan, mint az elveszéstől való félelem. Lényeg, hogy ne ess kétségbe, mert ez a félelem nem valós, csak az idegrendszer játéka! Amikor megjelenik, vedd tudomásul, hogy most ez van, de hamarosan, úgy ahogy jött, el is múlik. Nekem bevált, remélem Neked is segíteni fog. Minél korábban megfogod a dolgot, annál kevesebb idő kell ahhoz, hogy végleg eltűnjön.

Sok szerencsét!

2018. jan. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Es neked csak ennyi volt? Hogy fejben tudtad, hogy ez van, es utana nem is feltel?

En akarmennyire ott vagyok fejben, akkor is felek es irtozok a rohamtol, meg napkozben sem erzem magam mindig tisztanak. Hullamzo ez az egesz.

Az elvesztestol valo felelem lehetseges, mivel augusztusban lett vege egy nagyon nyomaszto es stresszes kapcsolatomnak, akit egyebkent mindezek ellenere nagyon szerettem, es van, hogy meg most is vele almodok. Viszont nyugodtabb az eletem nelkule, ez teny.

2018. jan. 10. 08:36
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia! Hát ez a "csak ennyi" 10 kemény évet jelentett az életemből. Az az egy mondat, amit írtam, az egésznek az esszenciája, a legfontosabb tanulság! Rengeteget irhatnék még róla. Mivel akkoriban még az orvosi praxisban (ez 1989-ben volt) nem volt pontosan definiálva a pánikbetegség, ezért nem is tudták kezelni, de lehet jobb is, mert rengeteg dolgot megtanultam e küzdelem közben. Kb 3 évembe telt mire a fent leírt egyszerű mondat megfogalmazódott bennem, és 3 éves reménytelennek tűnő küzdelem után első ízben győztem le a pánik rohamot. Méghozzá úgy, hogy nem küzdöttem többé ellene, hanem megadtam magam! Azt mondtam magamban: "Ha meg kell halnom, hát haljak meg!" Gondolhatod milyen mélyen voltam! És az történt, hogy szépen elillant a pánik! Miért? Mert többé nem féltem tőle. Persze utána még hosszú idő kellett ahhoz, hogy teljesen elmúljon, de napról napra szabadabb lettem. Lehet, hogy ebben segített az Istenbe vetett hittem is, máskülönben teljesen egyedül lettem volna. A 10 év persze soknak tűnik, de az utolsó pár évben már csak apróságokat kellett leküzdenem, mint pl. fáramászástól való félelem, cseresznye szedés céljából. ☺️ Ezzel még lehetne együtt élni, de én leküzdöttem ezt is, gyógyszerek, és orvosi segítség nélkül.

Hát röviden ennyi. Ha van még kérdésed, írj bátran, ha tudok, válaszolok! 😉

2018. jan. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

En nem konkret dolgoktol ijedek meg, mindig mastol. Pl ha latok a reklamban egy targyat, van hogy nem birom kiverni a fejembol es megijedek. Nagyon nehez megfogalmazni egyebkent, de ez a mindennapos. Olyan erzes mintha jonne a panikroham. De ez van olyankor is, mikor valami negativ toltetu dolgot olvasok vagy hallok meg (pl: meghalt, bolond, szorny, para). Kimondott panokrohamom 3 volt.

Maga a paniroham meg iszonyat szedulessel kezdodik, aztan akarhova kapkodom a tekintetemet, nem enged. Olyan, mint amikor leesik a vernyomasom.

Persze felek en is konkret dolgoktol, de az mas. Ez a semmibol jon, ok nelkul.

2018. jan. 10. 15:06
 6/13 anonim ***** válasza:
Szia! Bocs hogy nem írtam eddig de sajnos nem volt rá időm. Amiket leírtál tipikusan a pánikbetegség tünetei. Nekem is ugyanígy a semmiből jöttek ezek a mindent elsöprő félelmek. Nagyon nehéz volt elviselni. Menekülni szerettem volna csak azt nem tudtam hogy hova, és hogy mi elől. Voltak tipikus helyzetek amikor bekövetkezett. Akkor sem tudtam hogy konkrétan mitől félek. Ilyenek voltak a lift, a járművek, az étterem stb. Valószínű, hogy ez mindenkinél más. Amire aztán rájöttem hosszú szenvedések után az az volt, hogy olyasmitől félek, amitől nem kellene. Tudtam, hogy nem kéne, de mégis félek, és már előre félek attól, hogy megint félni fogok. Ez egy ördögi kör. Ezt a kört csak úgy tudtam megszakítása, hogy azt mondtam: Gyertek csak félelmek nem félek tőletek, farkasszemet nézek veletek! Persze ugyanúgy jöttek a rohamok ekkor is, de már más szemmel néztem rájuk. Egész egyszerűen csak tudomásul vettem, hogy most ez zajlik a testemben és a tudatomban, de nem azzal a pánik szorongással mint előtte. Mint írtam már neked, készen álltam arra is hogy a pánik merüljön, de nem tette! Pontosan az ellenkezője történt, szép lassan elcsitult és ezt minél többször gyakoroltam, annál kevésbé kínzott már meg! Szándékosan kerestem azokat a helyzeteket, amelyekben a pánik elő szokott fordulni, és minden esetben farkasszemet néztem vele. Konstatáltam az éppen lezajló tüneteket, de már nem félelemmel! Megértettem, hogy a bennem lezajló pánik, csak az én kimerült idegrendszerem furcsa játéka, és nem kell tőle megijedni. Így váltam alkalmasság fokozatosan a normális életvitelre, így tudtam valamennyit aludni is éjszaka, és egyre jobban visszaszereztem saját életemet. És persze rendkívül fontos az egészséges életmód, a sok testmozgás és vitamindús táplálkozás, a megfelelő pihenés is! Nagyon javaslom a B vitamin komplexet. Én egy B-Max nevű tablettát szedek. Vény nélkül lehet kapni, és nem drága. Nekem nagyon bevált! Aztán, ha lesz erőd, szándékosan bele kell menni olyan helyzetekbe, amikor félni szoktál, hogy minden egyes alkalommal megerősödjön benned hogy nincs mitől félni! Remélem tudtam segíteni, írj még ha van kérdésed!
2018. jan. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Javítás: "Mint írtam már neked, készen álltam arra is hogy a pánik ("merüljön" helyett) megöljön (!), de nem tette!"

Még csak próbálgatom ezt a telefonos beszédfelismerőt, de úgy látszik, mindig csúszik bele valami hibás szó. Elnézést! ;)

2018. jan. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az :( en is ateltem, 2 eve pokolian szenvedtem, halalfelelmem volt, felrevert szivem stb., halisten egy joideje tunetmentes vagyok, de sokszor eszembejut...
2018. jan. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Es nektek is volt ilyen furcsa erzesetek a roham elott, meg ha nem is kovetkezett be a roham?
2018. jan. 15. 09:24
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen. Egyfajta testen kívüliség érzése.
2018. jan. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!