Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyi idő múlva szükséges...

Mennyi idő múlva szükséges visszamenni a nőgyőgyászhoz?

Figyelt kérdés

A minap voltam nőgyógyásznál erős mentruációs görcsök, menszeszek közti görcsök miatt. Az ultrahang alapján nem volt eltérés, a citológia később fog elkészülni.

Felmerült az endometriózis lehetősége - az orvos rækérdezett, hogy írjon e fel fogamzásgátlót, vagy inkább szedek fàjdalomcsillapítót?- én egyenlőre az utóbbit választottam. Utolsó lehetősègként a műtétet említette.


Várjam meg az újabb menszeszt, ha a panaszaim nem múlnának, vagy még előtte menjek vissza figsmzásgátlót iratni?



2018. jan. 12. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem értem, mire vársz. Gondolom eddig is szedtel fájdalomcsillapítót
2018. jan. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Következő menszesz utánra gindoltam, hátha történik változás....
2018. jan. 12. 11:51
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak elbizonytalanodtam.., ... mégis jobb lene a fogamzásgátló?
2018. jan. 12. 11:52
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

De mégis mi változna, ha semmi kezelés nem kapsz és semmi gyogyszert nem szedsz?

A fogamzásgátló többnyire megszunteti a fájdalmat, hiszen nem menstruálsz majd, hanem csak megvonásos verzesed lesz.

2018. jan. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem.... nem szeretném azt, ha mégis endometrózisom lenne, szövődményei lennènek, pl.: hegesedés, összenövések
2018. jan. 12. 12:05
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Először tudni kellene,hogy tényleg endometriózis áll-e a háttérben.Ha igen,akkor a fogamzásgátló "jó ötlet" lenne,remélhetőleg csak pár hónapig kellene szedned.

Ha gondolod,írass fel tablettát,aztán kezd el.

2018. jan. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy az endometriózist teljes biztonsàggal laparoszkópos vizsgálattal tudják megállapítani
2018. jan. 12. 12:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen,talán az a legbiztosabb,de UH-val is meg szokták nézni.
2018. jan. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!