Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vashiányra mi a legjobb?

Vashiányra mi a legjobb?

Figyelt kérdés

Mamm vérképénkimutaták ,hogy 40 helyett 5 a vas.De nem írtak rá ki gyógyszert, bár szerintem kellet volna, mert ez nem kis eltérés. Mi az az étel ami pótolná a vasat a szervezetében vagy valami vitamin?


Köszönöm a segítséget!


2008. okt. 26. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Máj...nekem anyukám mindig adta, hogy ebben sok a vas...

Régen nem szerettem, éppen ezért...de a rántott csirkemájat ma már megeszem...

Esetleg tőkehalmáj, bár ebben már nem vagyok biztos!

Bagatel

2008. okt. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Béres Vas tabletta. 30dbos és 1000Ft körüli az ára.
2008. okt. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Én is vashiányban szenvedtem az orvos nekem azt mondta: cékla,máj. A nagyszülők meg még ajánlották a vörösbort h. 2naponta egy korttyal igyak.
2008. okt. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szia!CSodálkozom a dokidon.Évekkel ezelőtt én is vashiányos voltam,és mikor a doki meglátta az eredményeim ki sem akart engedni a rendelőből injekció nélkül,de aztán meggyőztem,hogy "jó" leszek és inkább beszedem a tablettákat.Hónapokig szedtem,de sajnos miután abbahagyod szép lassan kiürül a szervezetből.

Ahogy előttem írták van a májban,vörösborban,céklában,de legtöbb a spenótban ill. sóskában van tudomásom szerint.Ezzel csak az a baj,hogy más vitaminokat is be kell szedned, hogy felszívodjanak,úgyhogy a legjobb,ha íratsz ki vastabletátt.Vashiányt okozhat az erős menstruáció is,annak viszont jobb a végére járni.Ha nálad ez esetleg fönn állhat,keresd fel a nőgyógyászodat mihamarabb.

Szép napot!

2008. okt. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem nekem van bajom ,hanem mamámnak!


köszönöm a hasznos tanácsokat!

2008. okt. 28. 07:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Ferrocomp Forte az nagyon jó és vény nélkül kapható a patikában, és egyél sok piros színű dolgokat, retek,vörös bor, cékla,stb. Jobbulást!
2008. nov. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!