Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 8 hónapos fogamzásgátló...

8 hónapos fogamzásgátló mellett 4 napja tartó barnás folyás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 8.hónapja szedem a Missee 0,2mg / 10mg fogamzásgátló tablettát, szombat óta barnás folyást észleltem. Akkor még 8 aktív tabi volt, megijedtem mert az első 1-2 hónapban volt csak ilyen barnázgatásom, azóta nem...

Ma voltam orvosnál aki azt mondta lehet váltani kéne mert olyan kicsi hormontartalmú a tabletta, hogy könnyen felborulhat a ciklus és előfordulhat ilyen..azt javasolta, a maradékot szedjem végig majd 1 hónapra hagyjam el a tablettát és a következő havi menstruációmnál kezdjem újra... Hasi UH-t is csinált, rendben van.. Ezen kívül candida fertőzésre utaló jeleket is észrevett, amire kaptan kúpot, krémet.

Utóbbi időben sokszor előjött a fertőzés, de kikezeltem, hüvely pH-t is helyreállítottam, dec 15-ei eredményem teljesen negatív lett

Már nagyon unom az állandó orvoshoz rohangálást, tudnátok esetleg valami tippet adni? Tapasztalatokra is kíváncsi vagyok, aki szenvedett már ilyentől sok ideig... És a barna folyásról mit gondoltok? Aggódnom kéne, vagy elég lehet a szünet, vagy tabletta váltás?

Köszönöm a válaszokat előre is.

16/L


2018. jan. 16. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:

A barna folyás miatt tényleg érdemes tablettát váltani. Mondjuk azt nem értem, miért kell egy hónap szünetet tartani, majd utána elkezdeni az új gyógyszert... Sherontem ez sam jobban bezavarna, én inkább úgy csinálnám, hogy a 7 napos szünet után egyből az új fogamzásgátlót kezdeném el szedni. Nyilván a dokira kell hallgatni, nem rám. Csak nem értem a logikáját. Esetleg kérdezz rá a dokinál, miért nem érdemes úgy szedni, ahogy én mondom. :)

21N

2018. jan. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

*Szerintem ez csak

Bocsi, nem vettem észre, hogy a telefon bekutyult.

2018. jan. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem tudom, azt mondta, lehet váltani kéne de nem mondta mire stb. Egy hónap szünet legyen és utána kezdjem.. Most már mindenképp megvárom, mert nuncs receptem, vagyis magánorvoshoz megyek a Missee-ert holnap, de kérek időpontot 2 hét múlvára, az ő szavára valahogy jobban adok. Aztán vele megbeszélem hogy érdemes-e újat kezdeni, vagy nem. De akkor már mindenképp kimarad az a hónap mert addig nem váltom ki a Missee-t.

Köszönöm szépen a válaszod! :)

Továbbiakat is vàrom, hátha valakinek van hasonló problémája

2018. jan. 16. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!