Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Megjött a 8 éves lányomnak és...

Megjött a 8 éves lányomnak és nagyon megijedt mert nem tudta mi történt . Mit tegyek h jobb kedve legyen? Vagy mit csinaljak? Es nem baj h már 8 évesen menstrual? Ferfi vagyok.

Figyelt kérdés
2018. jan. 17. 20:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Hát elég korai még, de nem rendkívüli.

Mondd el neki, amit a menstruációról tudni kell. Mi, miért történik ilyenkor, hogyan használja a betétet stb.

És ne tragikusan, hanem pozitívan próbáld ezt tálalni. Hogy ez teljesen természetes folyamat, ez jelzi, hogy nő lesz belőle. Igaz, kicsit tényleg korai, érdemes a gyerekorvosotokkal megbeszélni a dolgot.

2018. jan. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem elég korai,de netről szépen el tudod neki magyarázni,hogy mi miért van.Keress menstruációs témában leírásokat.
2018. jan. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Elmondtam neki mindent már.

Suliba nem akar majd menni tuti, hagyjam neki?

2018. jan. 17. 20:39
 4/14 anonim ***** válasza:
16%
komolyan csak én gondolom, hogy kamu, hogy egy nyolc éves menstruál? igen, tény, hogy az akceleráció miatt jelentősen felgyorsult a nemi érés, NA DE NEM ENNYIRE. KAMU. már a megfogalmazásból is látszik, hogy ezt nem egy aggódó apa írta, inkább egy unatkozó tinédzser...
2018. jan. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
20%
Ha én szülő lennék , akkor hanyatt homlok az orvoshoz futottam volna vele. Nem , nem természetes és nem normális, hogy egy 8 éves ... Én arra gyanakodtam volna első körben, hogy valaki hozzá nyúlt, vagy ő saját magához, vagy mit tudom én. Orvos lássa ez a fő ! De, különben meg, kamu szagú a kérdés.
2018. jan. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
93%
Nekem is volt egy osztálytársam, akinek kilenc évesen megjött, és nem amikor megvolt az elso 1-2 napban nem jött, mert neki iszonyú fájdalmakkal is járt. Én megengedném neki. Mert biztosan kínosan érezné magát, és ugyse tudna koncentrálni. És a többiek érdekében is mert ha tesin kérdezik hogy mi az a bugyijában, és ő magyarázza el az osztálytársainak, az lehet ijesztő lesz nekik. Mert el tudom képzelni, hogy azok még nem hallottak róla, és lehet hogy az anyukájuk akarja elmondani. Persze nem titok, és előbb utóbb úgyis be kell menni a suliba. De szerintem most otthonmaradhat. Meg azt hallottam, hogy bizonyos betegsegektől előrejöhet a mensi kezdete, sőt van olyanfajta ételmérgezés is. Szóval az orvost mindenkép látogassátok meg. De nem kell félni, a mai világban egyre előrébb jön.
2018. jan. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ez nem teljesen normális, de mégis. Nekem is van olyan ismerősöm, aki 8 éves kora óta menstruál, én 10 voltam...ritkán de előfordul ilyesmi, anyuka nincs, akitől talán jobban fogadja az információt, vagy könnyebben beszél róla? Vegyèl neki betétet, majd megtanulja. Szerintem engedd neki, azért biztos nem tett jót a kis lelkének, valószínűleg megijedhetett eléggé, meg hát amig nem tudja "hogy is megy ez" nem szeretne társaságba menni, nehogy kellemetlen helyzetbe kerüljön. Ha biztosra szeretnék menni hívj fel egy nődokit, sokuknak a mobilszáma van megadva elérhetőségként, telefonon is biztos tudnak majd információt adni.
2018. jan. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mindenképp gyermek nőgyógyászhoz kell vinni a kicsit! Csinálnak hormonvizsgálatot vérből. Olvastam erről, hogy a müzliben van valami, ami ilyen korai érést okoz.
2018. jan. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

3 hónap mulva lesz 9 éves.

Nincs anyuka. És akkor elmegyünk holnap orvoshoz.

2018. jan. 17. 22:12
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nincs vele semmi baj, nekem is volt 2-3 ilyen osztalytarsam. Es egyik valaszolo igen biztis magahoz nyult egy 8 eves kislany aki meg a menzeszrol se hallott nem hogy honnan jon. Szerintem ne aggodjatok es ne keritsetek ennek ekkora feneket. Jo ha ugy gondolod vidd el orvoshoz. Es en feltetlenul megengednem neki hogy otthon maradjon. Nincsen no rokonod vagy ismerosod aki kozel all a lanyodhpz? Esetleg vele beszelgethetne errol, azert megis cssk masabb egy kicsit mint egy apukavsl.
2018. jan. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!