Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyász milyen vizsgálatoka...

Nőgyógyász milyen vizsgálatokat csinál?

Figyelt kérdés

Rég nem voltam,talán van 2 éve is. Tudom. Kövezzetek meg..gyógyszer miatt voltam anno.

Azonban most szeretnék mindenféle vizsgálatot,hogy egészséges vagyok-e.

Legnagyobb félelmem,hogy mellrákom lesz. Azt is a nőgyógyász ellenőrzi?Kérnem kell hogy vizsgáljon meg teljes körűen?

Eddig egyszer néztek meg normálisan csak szóval tényleg nem tudom mi a menete ezeknek. Köszike. 19L



#rák #vizsgálat #orvos #teljeskörü
2018. jan. 17. 21:27
 1/2 anonim ***** válasza:
A mell ellenőrzését általáben külön kell kérni a nőgyógyászoktól. Kevesen csinálják automatikusan a rákszűrés folyamán.
2018. jan. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

mellráknál mammográfiára menj, a tapintásos vizsgálat csak kiegészítő és nem diagnosztikus értékű, mivel a 10 mm-es daganatot, ami a tapinthatóság határán van nehéz megtalálni meg nem is biztos, hogy a csomó daganat.

mellesleg a tapintásos vizsgálat nem csökkenti a mortalitást/halálozást, de gyakran ál-pozitív diagnózist ad, ami megterheli az egészsgügyet,

2018. jan. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!