Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet a mellfájdalmam oka?...

Mi lehet a mellfájdalmam oka? Volt már valakinek hasonló?

Figyelt kérdés

Egyoldalú mellfájdalom szokott jelentkezni a bal oldalamon, hónaljamtól a mellem bal oldalsó,felső részén végig érzem.

Menstruációs ciklusomtól független, mivel fájt már 2 héttel menzi előtt folyamatosan, fájt menzi közben is valamint menzi után is. Mikor hogy jelentkezik hirtelen, de olyankor jó ideig folyamatosan fáj.

Kizárólag csak a balnál szoktam érezni. Ilyenkor NINCS megduzzadva, mint mikor menzi miatt fáj.

A családban nem volt mellrák.

Voltam vizsgálaton is ahol a doki a kezével "megnézte" őket, majd csinált egy ultrahangot is. Anyitt mondott, hogy azon a részen ahol szokott fájni, vannak megnyúlt nyirokcsomók de normálisak és hogy nincs semmi gond.

Ezután, pár héttel később, ultrahangal megnézte egy másik doki a petefészkem és ott is mindent normálisnak látott.

Eltelt 1-2 hónap de még mindig előjön a fájdalom és fogalmam sincs az okáról. Mert a follikulusaim "szépek" tehát hormon termelési zavar állítólag nem kellene legyen.


Valakinek valami tapasztalata ilyennel kapcsolatban?



2018. jan. 19. 17:30
 1/8 anonim válasza:
Lehet hogy tényleg semmi, de én azért továbbmennék. Mammográfia, esetleg MR.
2018. jan. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ismerős a probléma, nálam életmódváltás megszüntette az állandó mellfájdalmat.

Attól még, hogy vannak szép tüszőid, lehet egy kis hormonegyensúly-eltolódásod.

Manapság népbetegség az ösztrogén-dominancia, szinte minden nőnek kicsit túlteng az ösztrogénje a progeszteron rovására. Ennek az az oka, hogy az ételek tele vannak vegyszerekkel, az állatokat hormonszerű anyagokkal bírják gyors hízásra vagy nagyobb tejhozamra. A kozmetikumok is tele vannak vegyszerekkel, és ezek mind emelik az ösztrogén-szintet.


A mell a leginkább ösztrogén-érzékeny szövet, az reagál először, ha ilyen többlet van, és nem feltétlenül ciklikusan.


Próbáld ki, hogy 2-3 hónapra visszafogod az állati eredetű termékek fogyasztását, vagy csak tanyasi csirkét és biotejterméket fogyasztasz, illetve kerülsz minden mesterséges adalékos kaját. Ha lehet, válts natúrkozmetikumokra, főleg ami a dezodort illeti, mert a hónaljadban felszívódó parabennek és alumíniumsóknak nagyon nem örülnek a nyirokcsomóid. :)

Répacukor helyett nádcukor vagy méz. (Répacukrot vegyszerekkel állítják elő.)

Segíthet, ha növényi progeszteronkrémmel kened a melled (csak a ciklus 2. felében) + barátcserje kapszula vagy ligetszépe olaj kapszula is segíthet.

Guglizz rá, hogy "nyiroktisztítás", vannak jó tippek.

2018. jan. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Valami progeszteronos krémet használtam de 3-4 nap után csak mégjobban fájt és inkább hanyagoltam...
2018. jan. 19. 19:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Borogasd vizes zsebkendővel.
2018. jan. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Valami progeszteronos krémet"?? Mégis mit? Mert nekem csak jó tapasztalataim vannak vele.

Amúgy 3-4 nap alatt még semmiféle hatást nem érhet el, ahhoz több idő kell. És a ciklus második felében kell használni.

2018. jan. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Pontosan ugyanez a tünetem van, pontosan ugyanott, ahol te írtad.

Kiderült végül mi okozza? Elmúlt?

2018. júl. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Velem most tortenik hasomlo, kerdezo/valaszolok, aktivak vagytok meg az oldalon?
2020. szept. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nincs egyértelmű fejlemény. Viszont azóta már voltam más nőgyógyásznál aki viszont elmondta, hogy hajlamos vagyok a PCOS-re tehát az a doki, aki azt mondta minden rendben van odalenn, nem úgy volt. Nincs nagy gond mert vannak peteéréseim viszont ajánlotta, hogy majd menjek el valamikor egy endokrinológushoz is (nem sürgős). Talán a hormonoktól függ a mellfájdalom is.
2021. szept. 16. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!