Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló+antibiotikum?

Fogamzásgátló+antibiotikum?

Figyelt kérdés
Kb. 7 hónapja szedem a Jangee fogamzásgátlót, amióta együtt vagyok a párommal, állandóan felfázok, főleg mióta szedem a gyógyszert. Nem havonta jön elő, de 3 havonta kb.,sőt sokszor érzem enyhén, de aztán elmúlik. Mióta szedem a gyógyszert, egyszer volt antibiotikumos kezelésem, a háziorvos határozottan megmondta, hogy ez a fajta gyógyszer (suprax) nem befolyásolja az antibiotikum hatását. Kicsit utánaolvastam, hiszen elvileg minden antibiotikum hatással van az antibébire. Van aki azt írta, nem kell kiegészítő védekezés, volt aki azt, hogy igen, a fogamzásgátlóm tájékoztatóján az áll, hogy az antibiotikumok ugyan befolyásolják, de a zárójelben felsoroltakat nem tartalmazza a Suprax. Biztos ami biztos, 1 hétig gumival is védekeztünk, attól viszont állandóan kijön a gombám.. Tehát, eztuán voltam nőgyógyásznál, aki pedig azt mondta, hogy MINDEN antibiotikum hatással van a bogyóra, és 1 HÓNAPIG gumit kéne használni Nem volt semmi gond, utána megjött. Viszont, 3 barátnőm is szedett már antibiotikumot fog. gátlóra, mindháromnak azt mondta a doki, hogy nem befolyásolja az a fajta, amit szed. Nem is lett belőle semmi gondjuk. Ezt most nem értem. Kinek kéne hinni ilyenkor? Miért ellentétes az orvosok véleménye?

2018. jan. 21. 16:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Én minden antibiotikum kúra alatt és utána még egy hétig használok gumit. Ez a biztos.
2018. jan. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :)
2018. jan. 21. 18:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Tényleg nem tudhatod, hogy befolyásolja-e vagy sem. Inkább védekezzetek, akkor nem érhet meglepetés.
2018. jan. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!