Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nogyogyaszhoz megyek mert...

Nogyogyaszhoz megyek mert rendszertelen es eros a menzeszem de meg szuz vagyok hogyan es milyen vizsgalatokat fog csinalni az orvos?

Figyelt kérdés
Szuleim szerint hasu ultrahangot fog csinalni meg vervetelt de en felek hogy meg fog mashogyan is vizsgalni..szerintetek?
2018. jan. 21. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Mit jelent a rendszertelen mensi? Hány naposak voltak az elmúlt fél évben a ciklusaid? Csak azért kérdezem, mert sokan nem tudják, hogyan kell számolni a ciklus hosszát, és inkább rámondják, hogy rendszertelen.

Hasi ultrahangra és vérvételre szerintem is elküld, de lehet, hogy manuális vizsgálatot is csinál (esetleg végbélen keresztül).

Egyébként hány éves vagy? Mióta menstruálsz? És mit jelent az erős vérzés a te értelmezésedben?

2018. jan. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kell félni semmilyen vizsgálattól! Inkább vizsgáljon ki alaposan, minthogy valami elkerülje a figyelmét.


Szerintem meg néz hüvelyen át is, mert pl. egy méhszáj polip is okozhat erősebb vérzést, amit nem lát se uh-n, se vérvételen.


Amúgy meg, ha fogamzásgátlót akar felírni a probléma megoldására ne fogadd el, ragaszkodj ahhoz, hogy rendesen kivizsgálja, mi okozza a gondot. Kereshetsz endokrinológust is, okozhatja pajzsmirigy probléma vagy akár ch anyagcsere zavar (pl. inzulinrezisztencia) is.

2018. jan. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Lassan 3eve menstrualok es altalaban 8napos de teljesen rendszertelunk jon meg valamikor honapokig rendezodni latszik pontosan jon meg de utana megint kimarad stb
2018. jan. 21. 19:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Légyszi írd le, hány naposak a ciklusaid. Ha például sokszor 38 napos, akkor nem csoda, hogy kimarad egy hónap, hiszen az általában csak 30-31 napos.
2018. jan. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!