Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 18 évesen fogamzásgátló...

18 évesen fogamzásgátló tabletta feliratása?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok,9 éves korom óta menstruálok...a 9 év alatt egyetlen egyszer sem jött meg időben,folyamatosan késik,csúszik,rettenetesen rendszertelen a menstruációm. Párkapcsolatban élek 1,5 éve,és most jutottam arra az elhatározásra,hogy szeretnék fogamzásgátló tablettát szedni (elkezdeni szedni). Sajnos soha nem voltam még nőgyógyásznál,női családtagjaim pedig nincsenek,így tőlük nem tudok tanácsot kérni. Mi a menete ennek? Magánklinikára menjek vagy ne? Esetleg ha ismertek jó orvost Budapesten azt is szívesen fogadom!

Igaz,hogy a tabletta be tudja állítani (végre) rendesen a havi vérzést?

Előre is köszönöm a segítő válaszokat!



2018. jan. 23. 20:38
 1/4 anonim válasza:
85%
Én 17 éves korom óta szedek fogamzásgátlót, anno úgy mentem, hogy bementem a kórházba ahol van nőgyógyászati rendelés és a recepción mondtam hogy hova szeretnék menni, mivel előtte nem voltam bent ott a rendszerbe így kellett ugye tajszám, személyi meg ilyenek. Ha bementél a dokihoz ott mondtam, hogy mit szeretnék és mivel előtte én sem voltam így csinált egy rákszűrést és utána felírta a gyógyszert. Vizsgálat során nem kell nagy kínzásra gondolni, nyilván nem kellemes de kibírható. Egy jó tipp amit az évek alatt tapasztaltam ki, hogy ugye ott előtte le kell vetkőzni, kisétálni utána a vizsgálat majd vissza sétálni, ha szégyenlős vagy akkor ilyenkor a legjobba ha szoknyába mész, így vetkőzéskor a szoknya maradhat, de egy jó hosszú pulcsi/felső is megteszi. Amikor elkezdtem szedni az 1 vagy 2 hónapban volt, hogy 2 hetente megjött kicsit meg így ingadozott, de utána szépen beállt, előtte kb 5-6-7 napig is megvolt de most már kb 3-4 napig van csak meg. Az én telefonomon van egy alkalmazás (Woman Log) evvel szépen tudom követni, hogy mikor kell számítanom rá, de nyilván a gyogyszerrel is számon tudod tartani, és napra pontosan mindig úgy jön meg minden hónapban.
2018. jan. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Elég baj, hogy még nem voltál nőgyógyásznál. Az első szex után évente kötelező rákszűrésre menni (ha jót akarsz magadnak).


Hány naposak pontosan a ciklusaid?


A fogamzásgátló nem fogja megoldani a problémádat. Az kikapcsolja a természetes ciklust, és egy mű ciklust hoz létre mű vérzéssel. Tehát a problémát egyáltalán nem fogja megoldani, csak elfedi (mivel NEM beállítja a vérzést, hanem kikapcsolja). Neked egy endokrinológus kellene, aki rendbe teszi a hormonjaidat. Szóval először ahhoz menj. Csak utána nőgyógyászhoz.


Én mindig sztk-s rendelésre járok, nekem nincs vele bajom. Sose viselkedtek velem ott bunkón.


21N

2018. jan. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Holnap bejelentkezek egy orvosohz rákszűrésre. Köszönöm a válaszokat,erről például fogalmam sem volt,hogy évente ajánlott...

32-44 nap a ciklusom,szörnen csúszkál..Probléma edig még nem volt (úgy értem,hogy az óvszer sosem szakadt ki,mindig ellenőriztük stb..)

Hálásan köszönöm mégegyszer a válaszokat!!

2018. jan. 24. 17:22
 4/4 A kérdező kommentje:

*szörnyen

*eddig

2018. jan. 24. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!