Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valóban nem lehet fogamzásgátl...

VTimi30 kérdése:

Valóban nem lehet fogamzásgátló mellett, barátcserje kapszulát szedni?

Figyelt kérdés
Rosszullétekre javasolták..de utánanéztem,és valahol azt írják lehet mellette,valahol pedig azt,hogy nem..Van itt olyan,aki esetleg mellette szedi?
2018. jan. 24. 12:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Rosszullétekre barátcserjét???

A barátcserje hormonharmonizáló hatású, segíti a progeszteron termelést, egyensúlyban tartja az ösztrogén-progeszteron arányt. Viszont ha tablettát szedsz, akkor a tabletta alapból totálisan megváltoztatja a normális hormontermelést. Ha erre szedsz barátcserjét, csak teljesen megzavarod a szervezeted.

De rosszullétre amúgy is inkább más kéne. Először is kideríteni, mi okozza. Ha a fogamzásgátlóra vagy érzékeny, talán másik típus kellene, vagy ha nem életbevágó, akkor inkább semmilyen.

2018. jan. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Terhesség előtt is ezt a fogamzásgátlót szedtem..de utána szüneteltettem..több mint egy éve köztes vérzésem lett(ami előtte és azóta sem)..ekkor jelentkeztek félidőben..menstruáció előtt/alatt/után pár napig rosszullétek..hányinger,szédülés,ájulásérzés stb.A dokim azt mondta kezdjem el újra a fogamzásgátlót..de nem enyhűltek a tünetek..kivizsgáláson voltam,egyedül női hormonokat nem néztek a gyógyszer miatt.Majd ajánlották a barátcserjét,hogy ez jó erre a tünetekre..teljesen összezavartak már,hogy mit lehet és mit nem..31 éves vagyok,előtte soha nem voltak ilyen jellegű problémáim,meg sem éreztem mikor megvolt..az egyszeri köztes vérzés óta pedig egy rémálom lett...
2018. jan. 24. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!