Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hormonalis vizsgalatokat ki...

Hormonalis vizsgalatokat ki rendeli el?

Figyelt kérdés

Noi nemi hormonok, progi osztro valamint teszto es prolaktin szinteket szeretnek nezetni. Nogyogyasz elkuldott meleg eghajlatra mondvan azt se tudja mirol beszelek es majd elmulik.

Vannak tuneteim, de nem tudom kihez kene fordulni.


2018. jan. 25. 11:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

10-es, köszi a tanácsot. :)

De egyelőre nem akarom még, mert azt mondták, hogy az ételintolerancia-tesztek miatt a normál étkezést kell folytatni addig, különben negatívak lesznek akkor is, ha amúgy pozitív lenne valamelyik...

De azért fokozatosan változtatom az étkezési szokásaimat, kevesebb cukor, kevesebb szénhidrát, több gyümölcs, egészségesebb kaják. (Vicces, hogy régen bármennyit ettem, nem híztam, pedig nagy édességfüggő voltam... Most meg normál mennyiségek mellett is felszedtem tíz kilót, és nem akar lemenni. Állítólag ez is pm-tünet.)

Kedden megyek a gasztro-ra, úgyhogy gondolom, a vizsgálatok is meglesznek rövid időn belül. :)

2018. jan. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Hormonvizsgálatot kérhet nőgyógyász és endokrinológus is.


De azt azért meg kellene érteni, hogy az orvoslás nem úgy működik, mint egy ABC, attól, hogy fizeted a TB-t.

Nem az van, hogy bemész, elmondod, hogy mit kérsz és az orvos meg megcsinálja.

Te elmondod a panaszod, az orvos eldönti, hogy az adott panaszokra milyen vizsgálatok indokoltak, és elküld oda. Feltételezem azért nem küldött el hormonlaborra, mert nem tartotta indokoltnak.

Ha úgy gondolod, hogy az orvos nem azért nem küldött el, mert szakmailag nem indokolt, hanem azért, mert egy inkompetens barom, aki nem ért a szakmájához, akkor szabad orvosválasztás van, el lehet menni máshoz.

Vagy elmész egy magánlaborba, elmondod mit kérsz, kifizeted és megcsinálják.

2018. jan. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
12-es, ez azért nem így van. Én pm alulműködés gyanújával mentes a háziorvosomhoz, aki kért is tsh vizsgálatot. Nagyon magas lett 4,5, de a 4,7-es tartományon belül. Így szerinte minden rendben volt. 2 évet pazaroltunk a babaprojektre, mire rájöttem, hogy a tsh-nak 1 körül kell lennie, hiába a referenciaérték. De én bíztam az orvosomban, mert azt mondta rendben vagyok..... magándoki rendbetett egy év alatt, sőt, mivel lelkiismeretes volt, végignézette a teljes hormonpanelem (pedig ezért ő nem kapott pénzt, mert másik laborban csináltattam).
2018. jan. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

"Ha úgy gondolod, hogy az orvos nem azért nem küldött el, mert szakmailag nem indokolt, hanem azért, mert egy inkompetens barom, aki nem ért a szakmájához, akkor szabad orvosválasztás van, el lehet menni máshoz. "


Ezt írtam.

2018. jan. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

De azokkal mi van, akik az orvosukra számítanak a tüneteik alapján a megfelelő vizsgálatot kiírni? Ha valaki nem néz utána interneten és csak az orvosára hagyatkozik, akkor így járt.


Hallottam a magánrendelőben egyszer egy nőt, aki mesélte ott másoknak, hogy 30 évesen csomót talált a mellében, de nem küldték el mammográfiára, hiába kérte, mondván 30 évesen mit akar ott? Aztán kiderült, hogy rosszindulatú a daganat és neki majdnem az életébe került, hogy az sztk-s orvosok ilyen lazán veszik a betegek kéréseit, mivel “drágák a vizsgálatok”.

2018. jan. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Most erre mit tudok mondani? Jó lenne azt állítani, hogy minden orvos tökéletesen ért a szakmájához és meg lehet benne bízni, de gondolom mindenki tudja, hogy ez azért nem így van.


Viszont azt állítani, hogy az sztk-ban hülyék vannak, a magánrendelőben meg csak hihetetlenül jó szakemberek...nos...naiv dolog:)


Attól, hogy valaki sztk-ban dolgozik, még érthet a dolgához és lehet nagyon jó szakember, aki felelősséggel vizsgálja és kezeli a betegeit.

És bizony magánrendelőben is akad olyan, akihez semmi pénzért nem mennék el.

Az már csak hab a tortán, hogy egy rakás olyan orvos van, aki rendel sztk-ban is, de mellette van magánrendelése. Akkor ő most az sztk-ban idióta, a magánrendelőbe belépve meg megvilágosodik és jó szakember lesz?

2018. jan. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Én nem ezt mondtam. Csak hogy ha valaki nem tudja mi a baja (ezért is megy orvoshoz) akkor az orvosnak kötelessége lenne kivizsgálni azt, amit a beteg szeretne. Magánrendelésen akár az sztk-s orvosok is sokkal nyitottabbak, kedvesebbek. Én nem a szakmai hozzáértésüket bíráltam. Ez inkább hozzáállás probléma.
2018. jan. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

De mi az hogy draga a viszgalat?

Ha tb alapu akkor nehogymar ki legyen adva afejkvota, hogy ma csak 3 vizsgalatatot enged a korhaz a tobbi meg nem indokolt.

Valahogy igy zudom elkepzelni.

Arra mar rajottem, hogy aemmivel se torodik az sztk.

Egyertelmu hogy vannak tuneteim, amik elegge aggasztoak, es nem hiaba van pattanas az allamon es a szam korul.

Foggatlot akart irni ra a doki, persze mindenre a feluleti kezeles.

Elmeselek egy sztorit. Szempillaspiralt hasznaltam sokaig, aztan egyszer eszrevettem h romlik a szemem tavolra alig latok. Eloszor a tevet nem lattam sotetbe jol aztan vezetes kozben sem. Elmentem szemeszhez es kitalaltak a tuneteimre h szemuveg kell.

Nem hagytam magam elkezdtem keresni az okokat, es rajottem egy szinhazi latogatason ahol nem lattam semmit a darabbol amikor is szanaszet marta a szemem a szempillaspiral.

Kesobb rajottem hogy a benne levo maro anyag okozott nalam atmeneti szemromlast. Nem kellett szemuveg, magamtol rajottem, hogy mi a szitu es azota tokeletes ismet a latasom.

Az orvosok sose neznek a dolgok moge mindig csak a feluleti elkendozes..

Esetemben a hormonokkal is.

Igazatok van. Megyek es perkalok a magan laborban. A tb befizetesembol meg vigeckedjenek a nyuggerek a hazidokinal..

2018. jan. 29. 22:08
 19/22 anonim ***** válasza:

"akkor az orvosnak kötelessége lenne kivizsgálni azt, amit a beteg szeretne"


Nem. Az orvosnak az lenne a kötelessége, hogy tisztességesen kivizsgálja a beteg panaszait, de csak olyan vizsgálatokat végezzen el, ami indokolt.

Ha valaki elmegy egy náthával az orvoshoz, akkor sem követelhet koponya MRI vizsgálatot, mert marhára irreleváns a tüneteit tekintve. És jó esetben az orvosnak van meg a megfelelő szakértelme ahhoz, hogy mérlegelje, hogy mi az a vizsgálat, ami indokolt, és mi az, ami felesleges pénzkidobás.


"Ha tb alapu akkor nehogymar ki legyen adva afejkvota, hogy ma csak 3 vizsgalatatot enged a korhaz a tobbi meg nem indokolt. "

Ez nem így működik. A laborvizsgálatokra van valamennyi keret, és ha azon felül rendelnek vizsgálatokat, akkor azt a kórháznak kellene valahogy kigazdálkodnia. De miből is? Nem kellene felesleges vizsgálatokat végezni csak azért, mert "a beteg kérte", és akkor jutna azokra, amik tényleg indokoltak.


A járó- és fekvőbeteg finanszírozásra nem térnék ki, de érdemes lenne legalább alapszinten oktatni. Akkor talán megértenék az emberek, hogy miért működik szarul az egészségügyi rendszer itthon. Gyakorlatilag mindenféle vizsgálat és beavatkozás alulfinanszírozott, a pluszköltség meg a kórházat terheli. Nem véletlen van eladósodva az összes.

Hiába kerül a kórháznak egy vakbélműtét 100 ezer forintba (eszközök, személyzet stb.), ha a kedves TB (vagyis most már NAEK) csak 70 ezret fizet érte.

De tényleg nem ez most a téma.


A szempillaspirálos téma meg azért elég szélsőséges, már ne is haragudj. Szerinte érthető, hogy szemromlás esetén nem azonnal arra gondol egy szemész, hogy biztos a szempillaspirál miatt van. Pláne, ha semmiféle bőrtüneted nincs hozzá.

2018. jan. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Szerintem tutira "ki van adva" a dokiknak, hogy minél kevesebb vizsgálatot és kezelést végeztessenek el. :(

Írtam már példát, és most eszembe jutott még egy, vagyis kettő, bár ez nem hormonális dolog. Első bokaszalag-szakadás, pár nap gipsz, aztán "álljak rá, járjak vele", semmi más. 10 hét múlva felhívtam egy ismerős baleseti sebészt, hogy normális-e, hogy még mindig nagyon fáj, alig bírok járni. Azt mondta, nem az, és elirányított, hogy melyik dokit keressem, és kérjem a megfelelő kezeléseket (gyógytorna, vizes és elektromos kezelések). Ezek után sokkal jobb lett, de még sokáig tartott a teljes gyógyulás (kb. két év összesen); szerintem pont azért, mert nem kezdték meg időben a gyógykezeléseket.

A második bokaszalag-szakadásnál (másik boka...) már rutinos voltam, egyrészt nem álltam rá egy hétig, és folyamatosan hordtam a rögzítőt; másrészt már a második hét végén rákérdeztem a kezelésekre. A doki "hárított", hogy majd később... 4 hét után még mindig "majd később"... A 6. hét végén közölte, hogy nem kell többet kontrollra mennem. Rákérdeztem a kezelésekre. Úgy nézett rám, mintha a Marsról jöttem volna, hogy azokat meg minek?... És konkrétan elzárkózott a kezelések felírásától; próbálkoztam, hogy legalább gyógytornára mehessek. Erre kijelentette, hogy "a gyógytorna nem indokolt". (Teljesen ledöbbent eddig mindenki, akinek mondtam.) Aztán valahogy sikerült mégis kisírnom. Hatalmas különbség volt a két gyógyulási idő között, most már a 3. hónap végén szinte tökéletes volt minden, csak a hosszabb terhelés után jelentkezett fájdalom még egy jó ideig.


Szóval nekem sajnos többszörös tapasztalat, hogy a dokik indokolt esetben sem megfelelően járnak el.

2018. jan. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!