Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hormonalis vizsgalatokat ki...

Hormonalis vizsgalatokat ki rendeli el?

Figyelt kérdés

Noi nemi hormonok, progi osztro valamint teszto es prolaktin szinteket szeretnek nezetni. Nogyogyasz elkuldott meleg eghajlatra mondvan azt se tudja mirol beszelek es majd elmulik.

Vannak tuneteim, de nem tudom kihez kene fordulni.


2018. jan. 25. 11:53
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Természetesen nem úgy értettem, hogy egy náthásnak is csináljanak mri-t. De a kérdező egy komplex tünetegyüttessel kereste fel a kompetens orvost, aki SEMMIT nem nézetett meg nála... csak felírta volna a fogamzásgátlót, amihez amúgy ugyanúgy kellenének hormonvizsgálatok. De manapság a 13 éves kislányoknak is futószalagon írják, nem beszélve arról, hogy terhességi szűrést sem végeznek előtte, aminek súlyos következményei lehetnek. Persze tisztelet a kivételnek.


De az endokrinológia kifejezetten az a terület, ahol alapos kivizsgálás nélkül nem lehet kijelenteni, hogy a beteg tünetei irrelevánsak a szakterületén. Korábban már leírtam hányféle vizsgálatra volna szükség és azok magánlaborban mennyibe kerülnek.


Én személyszerint nem az orvosokat hibáztatom, mindig tisztelettel viselkedem velük, mert szerintem 90%ban az alacsony fizetések miatti demotiváció és a munkaerő hiány miatti túlórák okozta fáradtság azok, amik a gyógyítás útjába állnak.


Csak az a bosszantó, hogy mikor munkahelyet váltottam és kb. egy hétig nem volt melóm, rögtön jött a levél sz.ros 890 forintról, mert azalatt elmaradt a tb-m. Cserébe pedig szinte használhatatlan az egészségügy és az ember többet tanul egy facebookos csoportban, mint az orvosától.


Velem pl. ma történt meg, hogy a háziorvos asszisztense nem volt hajlandó kitölteni a terhes kiskönyvem, mert akkor ekg-t is csinálni kell és az macerás... én meg eleshetek az anyasági támogatástól, ha ezeket nem intézem időben. Most vetessek fel jegyzőkönyvet, hogy önhibámon kívül nem sikerült elintézni vagy verjem ki a balhét a betegek között?...


Másik sztori. Párom húga down szindrómás. Hiába “gyógyíthatatlan” 4 évente felülvizsgálják, hogy ugyanannyira fogyatékos-e. Legutóbbi alkalommal változtak a jogszabályok és más lett az ő besorolása, anyósom napokig rohangált a papírokkal (mert amúgy 8 napja van elintézni különben megvonják mindkettejük pénzét), mert a háziorvos nem volt hajlandó elfogadni a változtatásokat. Végül olyan szöveggel húzta be az ikszet a megfelelő helyre, hogy “csak azért húzom be, nehogy elvegyék magától ezt a kis pénzt”....

2018. jan. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Na ez a durva igen..

Hat lesz ami lesz .. elmegyek a hazidokihoz is kerek beutalot endora.

Nem is ertem hogyan lehet az hogy nem indokolt.

Persze azokkal se doglalkoznak akik a surgossegin kapnak szivrohamot. Ehhez kepest az en tunetegyuttesem smafu.

De ennek nem igy kellene lennie.

2018. jan. 30. 18:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!