Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pokolian fáj a hasam, menzesze...

Pokolian fáj a hasam, menzeszem van, mit tudok tenni ellene?

Figyelt kérdés

Nagyon-nagyon fàj a hasam , màr több gyógyszert és teàt is próbàltam , de semmi nem hasznàlt. Mivel mèg gyerek vagyok , az orvos csak gyengèbb fàjdalomcsillapítót írt fel , de semmit nem hasznàlt. Anyàval is ez volt , neki csak szülès utàn volt tűrhető a fàjdalom , előtte volt , hogy el is ajult. Ràm is ez vàr ? Vègig kell szenvednem x èvet , hogy elmúljon??


15/L



2018. jan. 27. 10:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt velem is, 13,5 eves koromban jott meg eloszor, onnastol kezdve semmilyen fajdalomcsillapito nem hasznalt, mindig nagyon szenvedtem. Amikor 18 lettem, szerencsere kaptam ra fogamzasgatlot, es azota semmi bajom.
2018. jan. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ki kéne vizsgáltatnod, hogy nincs e valami gond, ami ezt okozza. Ha nincs akkor majd később ha kapsz fogamzásgátlót az segíteni fog. Én naprosint és buscopant szoktam használni. Buscopan vény nélkül kapható görcsoldó. Naprosint fel kell íratni, fájdalomcsillapító. Ha az orvos túl erősnek találja akkor esetleg az advilt próbáld meg. Az vény nélküli. Próbálj könnyű ételeket fogyasztani ilyenkor. Többször kisebb adagot, talán az is segít. Menstruáció előtti napokban magnéziumot és B vitaminokat szedni. Más ötletem nincs. Nekem is ez van.
2018. jan. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi , de a fogamzásgàtló kilőve , anya semmi àron nem engednè , fèlne , hogy kihasznàlnàm a helyzetet ... ha meg nem az , akkor "ne nyomasd magadba feleslegesen a sok kèmiai anyagot" ... "attól meg lehet hízni, a hormonokat felzavarja stb"...

Egyèb ötlet ? Ha mèg èvekig kell ezt tűrnöm, meg fogok zavarodni...

2018. jan. 27. 11:03
 4/12 anonim ***** válasza:
nincs igaza anyukadnak, azert kell kivizsgaltatni magad, hogy a neked megfelelot irja fel az orvos, es nem fogsz elhizni+ezek mar nagyon alacsony hormontartalmuak. Es mi az, hogy kihasznalnad? Aki dugni akar, megoldja.
2018. jan. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Sport, sport és sport; csökkenti a görcsöket, növeli a fájdalomküszöböt, javítja a keringést, erősíti az izomzatot. Ne pár hét után várj eredményt, de hosszútávon eléggé hatásos.
2018. jan. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A fàjdalomküszöbbel nincs baj , inkàbb az készít ki , hogy nem tudok tenni ellene és napokig bírni kell a tehetetlensèget. Februàrtól tervezek sportolni , futni és kardiózni , remélem lesz változàs.
2018. jan. 27. 11:17
 7/12 anonim ***** válasza:

Fogamuzásgátló remek, csak épp amint abbahagyod, ugyanott fogsz tartani, mint előtte.


Én sem engedném, hogy 15 éves gyereknek azt adjanak kivizsgálás helyett.

2018. jan. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szegény. Sajnálom, ugyanezt éltem át 9 éven keresztül egészen egy évvel ezelőttig, mikor először kezdtem fogamzásgátlót. Ketodex vette el egyedül a fájdalmat, bár úgy emlékszem vényköteles és nagyon kell vele vigyázni, refluxos vagyok és komoly gyomorfájdalmakat tud okozni savlekötő nélkül. Csak akkor ajánlom ha nem vagy savasodós. Nem rég találtam rá a Naturland Menofit cseppjére, sokat segített a menstruációval járó mindenféle tünet enyhítésében - a pms görcsöktől kezdve a hangulatingadozásokon át a rossz közérzetig.

Erősen ajánlom hogy vizsgáljon meg nőgyógyász, legyen akár hüvelyi ultrahang; nekem egy ilyen alkalommal derült ki hogy PCOS jellegű az egyik petefészkem, az okozza az elviselhetetlen fájdalmakat.

2018. jan. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Oké, hogy feleslegesen nem jó semmilyen gyógyszert szedni. De ßok dologban nincs igaza anyukádnak. Egyrészt a mai fogamzásgátlóktól nem lehet hízni. Én pl. 5kgot.fogytam mikor el kezdtem szedni. A kihasználnád a.helyuetet meg kifejezetten sértő. Mégis mit képzel rólad? Nem épp anyukához méltó kijelentés. Ha lesz barátod akivel szeretni fogjátok egymást úgysem maradsz szűz, és mondjuk a tabletta a legbiztosabb módja a fogantatás megakadályozásának. Azért a nőgyógyáazhoz azért elvihetne, hátha tud valamit javasolni a problémáidra. Orbáncfű tea ami még szokott segíteni az ilyen problémákon. Csak vigyázz fényérzékenységet okoz. Mikor iszod ne menj napra meg szoláriumba mert leéghetsz.
2018. jan. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat. Anya nem igazàn veszi ezt komolynak , hisz neki is fàjt a hasa , ès tőle örökölhettem. ( màr ha lehet ezt így.. ) Mivel neki szülès utàn elmúlt , nemhiszem , hogy betegsèg lenne a hàttèrben , főleg , hogy vizsgàltàk meg stb.


Èn majd lehet elnèzek. Kiskorúkènt szüksègem van hozzà anyàra ? Komoly vizsgàlatok esetèn biztos kell , de egy egyszerű kontrolànàl ? Mèg soha senkihez nem voltam... :/

2018. jan. 27. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!