Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez atterjedhet masik szervemre...

Ez atterjedhet masik szervemre is?

Figyelt kérdés

9 eve diagnosztizaltak nalam, hogy autoimmun gyulladas van a pajzsmirigyemben. A laborom rendben van azota is, panaszaim nincsenek, egyedul mostanaban vannak panikrohamaim, de az nem tudom, hogy a feszitett eletmod miatt alakult ki, vagy ez okozta.

Gyogyszert nem kellett ra soha szednem. Azt mondta a dokim, hogy lehet a szerencsesek koze tartozok, akiknek yoha nem is kell..

Kerdesem a kovetkezo lenne.. mire szamitsak? Meg fog jelenni mashol is a gyulladas? Mas szervemet is tonkreteszi? Ez ilyen kobe vesett valami?

Vagy hulyeseget beszelek, nem kell arra szamitanom, hogy akar le is benulhatok par ev mulva?

Keszuljek fel ra, hogy mas szervemre is ramegy ez a gyulladas? Elegge ketsegbe vagyok esve... nagyon nem olvastam ilyet sehol, meg anno a doki is nyugtatott, hogy ez nem olyan betegseg, sok nonem van, kordaban tarthato es tunetmentesitheto, de akkor is felek. Elegge panikba vagyok most esve ez miatt.

Kerlek segitsetek! :((

20/L



2018. jan. 28. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


A pánikszerű rosszulléteket mind a pajzsmirigy gyulladása, nem megfelelő működése okozhatja, mind a feszített életmód, ahogy írod. Ennyiből, amit írtál, nem lehet megállapítani, hogy melyik.

Az, hogy más szerveden is megjelenik-e a gyulladás, egyáltalán nem kőbe vésett dolog. Az, hogy valamilyen szinten hajlamunk van az autoimmun betegségekre, egyáltalán nem azt jelenti, hogy minden autoimmun betegséget meg is kapunk. Ettől nem kell félned, nem törvényszerű.

Azt értem, hogy nem kell hormont szedned az autoimmun gyulladás miatt, de mást sem kapsz (vitamint, ásványi anyagot, stb.?

Nekem is van ilyen betegségem, és életmódváltással sokkal jobb állapotba hozható, tünetmentesíthető, nekem sem kell gyógyszer. Kérdezz nyugodtan, ha érdekel, mire kell figyelni, illetve azt is leírhatod, hogy te mire figyelsz oda már most is.

2018. jan. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Nem mondott ilyet a doki, hogy barmire figyeljek oda jobban, mint azelott.

Magneziumot veszek be, amikor eszembe jut, de egyebkent fogamzasgatlot szedek mar egy par eve.

A panikrohamos izgulos erzes is megszunetetheto, ha a pajzsmirigyemrol van szo? Vagy ez mar allando lesz?

2018. jan. 29. 08:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A magnézium jó, ha szeded, az az idegrendszereden is segít. A fogamzásgátló nem tudom, hogy jött ide, de én is szedem már évek óta, azzal nincs semmi gond.

Ha autoimmun gyulladásod van, akkor D-vitamint, és kúraszerűen (de tényleg csak kúraszerűen, 1 hónapig szeded, utána 2 hónapig nem), szelént is érdemes szedni.

Ezen kívül sok mindenre érdemes odafigyelni az étkezés kapcsán, hogy enyhítsd a tüneteket. Erről, ha érdekel, írok részletesebben.

Az izgulós, pánikolós rosszullétek nem mondom, hogy teljesen megszüntethetők, de nagy mértékben csökkenthető a számuk, és csak ritkán jön elő, ha odafigyelsz. Amúgy, amíg a "pánikolós" időszak van, nagyobb mennyiségű B-vitamint is érdemes beszedni.

2018. jan. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tehat akkor ettol a paniktol mar soha tobbet nem fogok szabadulni?

Nem birok pl moziba se menni, ott volt az elso ilyen rosszullet, azota egyszer voltam es vegigszenvedtem.

2018. jan. 30. 08:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem, erre ne is gondolj, hogy ez mostantól egyáltalán nem változik meg. Azt persze nem mondom, hogy egyik napról a másikra elmúlik, és neked is dolgoznod kell rajta, magadon rengeteget, de működik. Azt, amikor azt írtam, hogy nem múlik el, csak ritkul, úgy értettem, hogy később már csak akkor jön elő, ha mondjuk nagyon-nagyon kimeríted magad. De ez mondjuk lehet, hogy negyedévente - félévente egy alkalom. És nem is helyhez vagy szituációhoz kötött, mint nálad pl. a mozi.

2018. jan. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hat csak ugye nalam ez mar szeptember eleje ota jelen van minden nap. Ez a baromi eros szorongas, rossz kozerzet, diszkomfort erzet a szivemnel, ez a tulsagos izgulas. Maga panikrohamom 3 volt, de ezek a szorongasos "gorcsok" vezettek el a panikrohamig, ez ellen minden nap harcolok.

Az igazi panikhelyzetben, meg majd elajulok, se ulni, se allni nem birok. Jo, ez lehet kicsit tulzas, de az tuti, hogy eddig nem kezeltem ilyen rosszul az igazi feszult helyzeteket. Gondolok itt arra peldaul, hogy ha valaki elajul es vegignezem. :/

2018. jan. 31. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!