Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet mellrákom?

Lehet mellrákom?

Figyelt kérdés

12 éves lány vagyok. Tudom furán hangzik,de 80/b mellem van. Még mielőtt kérdeznétek úgy lehet,hogy meghíztam és nem a hasamra ment hanem inkább a mellemre meg a combomra. Mindegy. Szóval az interneten összeolvastam minden hülyeséget és most kicsit félek hogy nincs-e mellrákom. Semmilyen tünetem nincs,vagyis nemtudom hogy a csomót hogy kell kitapintani,de azért megszoktam nézni és szerintem nincs csomóm. De hogyha megnyomom a mellem akkor fáj,de úgy magtól nem. És csak azt szeretném kérdezni hogy szerintetek hetséges-e hogy mellrákom van?

Ui:. Másfél éve már megvan.



2018. jan. 29. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagyon kicsi a valószínűsége.

U.i. a mellrák nem fáj, legalábbis egy jó darabig. És ha mégis, akkor valószínű, hogy valami áttét helyén.

2018. jan. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem fogja tudni senki megmondani itt látatlanban. Az semmibe nem kerül hogy elmenj egy szűrővizsgálatra és megnyugodj hogy nincs semmi gond.

Az internetes öndiagnosztika eleve veszélyes, mert sokszor nincs semmi tüneted de bemeséled magadnak a sok rémtörténetet olvasva, sokszor pedig valóban van bajod de félretájékozódsz a neten ahelyett hogy orvoshoz fordulnál.

2018. jan. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!
2018. jan. 29. 12:20
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj még fejlődik a melled azért fáj ilyen idős korban egyáltalán nem valószínű a mellrák.
2018. jan. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A klasszikus mellrák a változókorban alakul ki, ezért szűrjük 45-65 éves korig a nőket.

Fiatalabbaknál KIZÁRÓLAG genetikai esetben alakulhat ki.

Ez azt jelenti hogy édesanyádnál már diagnosztizáltak volna emlőrákot, és lehet hogy már halott is lenne.

(A genetikai emlőrákot nagyon nehéz fékezni)

Szóval ha nem tudsz ilyesmiről anyukádnál akkor nyugodt lehetsz, elég ha 40 év fölött kezdesz el ezzel a témával foglalkozni.

2018. jan. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat! Egyébként csak nagyon tág családi körben,édesapám testvérének a feleségének volt mellrákja,de szerencsére időben észrevették és sikeresen megműtötték.(: Mégegyszer köszönöm,és igyekszem nem minden hülyeséhet összeolvasni!
2018. jan. 30. 19:26
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy van, ebben akorbn ez normális.

Amúgy a rák NEM fáj!

2018. jan. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!