Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet a baj? Első hónap a...

Mi lehet a baj? Első hónap a fogamzásgátlót szedek.3 hónapig nem volt vérzésem az orvos azt mondta elkezdhetem egyből szedni

Figyelt kérdés
Viszont most a 17. Napon elkezdtem vérezni mintha menstruálnék enyhe görcsökkel. Vérzés első napján elkezdtem az új levelt a fogamzasgatlóból ahogy tájékoztató írta hogy ciklus elso napjan kezdheti. Előbb utóbb beallhat így vagy mi lehet a teendő?

2018. jan. 29. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi van? Elkezdtél vérezni a 17. napon, ezért rögtön elkezdted a következő levelet, félbehagyva azt, amit elkezdtél szedni?

Mindenképp szedd végig azt a levelet, amit elkezdesz, még azoknak is össze-vissza jelentkezhet a megvonásos vérzés az első hónapokban, akiknek előtte teljesen rendszeres és megbízható vérzése volt. Neked egyáltalán nem volt vérzésed, szóval még nagyobb katyvasz várható. Szedd végig a levelet, tartsd be az előírt szünetet, és ugyanúgy kezdd el a következő levelet, ahogy elő van írva, teljesen függetlenül attól, mikor kezdesz el vérezni!!! Az, hogy a ciklus első napján kell kezdeni, az első levél első szemére vonatkozik, de rád nem érvényes, tekintve, hogy neked nem volt vérzésed a tabletta szedés előtti hónapokban. Ha elkezded az első levelet, onnantól előírás-szerűen szedd, és akkor néhány hónap alatt be kell állnia a mesterséges ciklusodnak.

2018. jan. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Köztesvérzés, az első 3 hónapban előfordulhat, amíg szokja a szervezet a hormonokat.


Jó nagy hülyeség volt elkezdeni az új levelet. Csak a legelső levelet kell elkezdeni a menstruáció első napján, hogy rögtön védjen. Utána 21 napig szedni kell, 7 nap szünet és a 8. napon kell elkezdeni a következő levelet. De mindez benne van a tájékoztatóban.

2018. jan. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Most látom, hogy a Reziát szeded, ebben az esetben az "előírt szünet" valójában a placebo tablettákat jelenti. Szóval végigszeded a levelet, az utolsó négy szem a placebó, és azt is szedd be, és utána az utolsó zöld tabletta után kezded másnap a következő levelet. Így csináld.
2018. jan. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Es most hogy elkezdtem 2 napja az újat kit csinaljak?
2018. jan. 29. 13:11
 5/9 A kérdező kommentje:
*mit
2018. jan. 29. 13:19
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Istenem, de böszme vagy. Hát nem olvastad el tájékoztatót?! Annyi szemet szedj be, amennyi még hiányzik, hogy összesen 21 tablettát szedj be (magyarul egy levelet). Utána tartsd meg a szünetet. Eszméletlen, mennyire nem tudnak emberek egy tök egyszerű szedési tájékoztatót értelmezni és aszerint használni a fogamzásgátlót. Aztán nyavíkolnak, ha terhesek lesznek, és határozottan állítják, hogy ők bizony rendesen szedték.
2018. jan. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az újonnan elkezdett levelet tedd félre! Folytasd az előző levelet, de onnan, ahol eredetileg most tartanál (tehát ahány szemet bevettél az új levélből, annyi szemet hagyj ki), és szedd végig azt a levelet! Utána a 4 placebós nap után kezdd el az új levelet, de mivel abból az első szemeket már bevetted, először az első levél kihagyott tablettáit vedd be naponta, utána folytasd az új levéllel. Mivel a hatóanyag mindegyik szemben ugyanaz, ez nem okoz gondot, viszont így tudod a legtisztábban követni, hol tartasz, és még véletlenül sem fogsz több tablettát bevenni, mint amennyit kell. Szóval végül összesen 24 fehér tabletta bevétele után jöhet a 4 placebó, majd az új levél. És ahogy már írtam, ne törődj azzal, a placebó időszakban elkezdesz-e vérezni, vagy sem, mindenképp előírásnak megfelelően szedd tovább!
2018. jan. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#6 A válaszod félrevezető lehet, ezért kiegészítem a kérdező számára, nehogy ezt is elrontsa: a Rezia esetében nem 21, hanem 24 szem tabletta van hatóanyaggal, és utána nem szünet van, hanem négy hatóanyag nélküli, zöld színű (úgynevezett placebo) tabletta található. Szóval kérdező: a lényeg, hogy semmiképp se vegyél be a 24-nél kevesebb vagy több tablettát, pontosan annyi legyen összesen! És utána jöhet négy placebós nap!
2018. jan. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Köszi #8, utólag már rájöttem én is. A kommentekben azt próbáltam elmagyarázni, amit te a #7-ben írtál, csak te érthetőbben fogalmaztad meg.

#6 voltam.

2018. jan. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!