Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tényleg ennyire egészségtelen...

Tényleg ennyire egészségtelen a tampon?

Figyelt kérdés

Majdnem 10 éve tampont használok, eddig teljesen meg voltam elégedve vele, szerintem a legkényelmesebb "eszköz" a menzesz átvészelésére.

Viszont a múltkor olvastam pár fórumot, ahol nagyon szidták, hogy egészségtelen, fertőzést okoz, nőgyógyász is azt mondta h tilos használni, sokkal jobb a betét stb.

Ez egy kicsit elbizonytalanított. Tényleg ennyire rossz lenne a tampon? Valóban jobb lenne nem használni?

Ti használtok tampont? Ha nem, akkor miért nem?



2018. jan. 29. 22:46
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem a nők többsége tampont használ (tisztelet a kivételnek) hiszen sokkal kényelmesebb és higénikusabb. Ezzel én is így vagyok, nem tudnám elképzelni, hogy egész nap üljek a véremben. Főleg, hogy tangát szeretek hordani ez meg ugye betéttel nem lenne lehetséges. Én eddig úgy tudtam, hogy éjszakára nem szabad a tampon, ezt én be is tartom. Viszont egészségtelenség ide vagy oda, nappal én csak tamponnal érzem jól magam.
2018. jan. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
hát pont hogy nem higiénikusabb, esetleg praktikusabb egyeseknek.
2018. jan. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Egyik sem higiénikus sajnos.

A tampon viszont előnyösebb utazás/munka szempontjából, nem mindenkinek van lehetősége wc-re rohangálni sűrűn. A betét pedig elcsúszhat...

2018. jan. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is tampont használtam. De nagyjából egy éve lecseréltem intimkehelyre. UGyanarra jó, mint a tampon, tehát nem ülsz a véredben, mintha betétet használnál. Nagyon minimális a fertőzésveszély, persze, ha betartod, hogy minden hónapban használat előtt fertőtleníted. Fent lehet akár 12 órát is. Mivel orvosi szilikonból készül, nem tapadnak meg rajta a bacik, mivel odabent felfogja a vért, így nem érintkezik levegővel, nem indul bomlásnak a vér, nem lesz büdös sem. Ja, és nincs televegyszerezve. Általában többet bír mint egy tampon. Nem kell újra és újra megvenni, csak 5-10 évente. Persze, barátkozni kell a gondolattal, én is sokáig gondolkodtam rajta, de nem bántam meg.
2018. jan. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Én nem használok tampont. Próbálkoztam vele, de nem jött be. Nagyon jól mutat a reklámokban, amikor a "kék vért", vagyis színezett vizet felszívják vele, de nem tudom, ki hogy van vele, az én vérem nem víz állagú. Nekem nem szívja fel a tampon, és épp hogy ezzel ronhangálhatnék az első napokban fél óránként wc-re, mert egy idő után ugyanúgy jön belőlem a cucc, mintha nem is lenne bent tampon.

Az utolsó napokban, amikor már alig van valami, akkor meg úgy felszívott minden bennem lévő nedvességet, hogy alig bírtam kiráncigálni magamból a tampont, úgy belém száradt.

Szóval maradok a betétnél. Sose ázok át, még éjszaka se, mert ebből megtaláltam a megfelelőt.

2018. jan. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Utolsón, a tampon beszívja a vért. Nálad az a gond, hogy megtelik, és gyakran kell cserélned.


Én kb 4 éve használok tampont. Nekem sokkal kényelmesebb, mint a betét. Ha úgy használjuk, ahogy kell, nem lesz gond vele. Éjszakára is azt használok. Felkelek időben cserélni.

2018. jan. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészségtelen, csak ha szar a higiéné, ahol felteszed, akkor okozhat kellemetlen meglepetést.


Na, igen... de sportnál pl. hasznos.

2018. jan. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

AZ az igazság, hogy nekem nagyon bevált a tampon. Én azt használok éjjel-nappal, az egész menzesz alatt, akkor is, ha itthon vagyok. Egyszerűen szeretem azt, hogy nem is érzem, hogy véreznék, nem ücsörgök a saját véremben, csak arra kell odafigyelni, hogy időben ki legyen cserélve.

Viszont éjjel nem szoktam felkelni cserélni, így van, hogy kicsivel többet van benn, mint 8 óra.

Mennyire gyakori egyébként, hogy valakinek baja lesz a tampontól?

2018. jan. 30. 12:08
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én hallottam egy sztorit egy lányról, akinek elég komoly baja lett, mert tamponnal fürdött egy tóban, és valószínűleg nem cserélte ki időben. Egyébként én is azért használom, mert sokkal kényelmesebb, szinte nem is érzem, hogy megvan. Viszont nyilvános helyen a csere elég macerás tud lenni, és az utolsó gyenge napokon már nem szeretem használni, mert nem telik meg eléggé, és fáj amikor kiveszem.
2018. jan. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is tampont használok. Számomra sokkal kényelmesebb, mint a betét. Ha normálisan van használva akkor nem fog problémát okozni. Utolsó napokban én tisztasági betétet használok, az kényelmesebb, mint az egészségügyi és az is elég. Az öt év alatt soha nem volt vele problémám.


Szerintem akinek baja lesz tőle az vagy nem cseréli olyan gyakran, mint kéne vagy nem megfelelő a higiénia, nem mos előtte kezet, stb.

2018. febr. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!