Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygomba - menstruációkor...

Hüvelygomba - menstruációkor tampon vagy betét ajánlott?

Figyelt kérdés
vasárnap fog megjönni, szerda - csütörtök - péntek használok hüvelykúpot, és majd muitán elmúlik akkor megint 3 napos ismétlés. Olvastam, hogy ilyenkor a betét ajánlott inkább. Ez tényleg így van?
2018. febr. 2. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkepp betét , és ha hajlamos vagy ilyenekre akkor máskor is betét , gondolj bele a támpont fel teszed és minden egyes baktérium és gomba ott megtapad, nem tud kijönni, csak fertozodsz tovább.
2018. febr. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Eddig még soha nem volt, remélem ez miatt hogy most lett, nem leszek rá hajlamosabb?! teljesen kivagyok, hogy ez velem történt meg :(

Köszönöm a választ, akkor betét mindenképp!

2018. febr. 2. 11:47
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél emiatt magad alatt ez nem most fog először előfordulni. Bárhonnan elkaphatod akar egy nem száraz torolkozo miatt is, ezt a wcn leulve is eltudod .

Kikezeled magad és jobb lesz, utána ajánlott vitagyn C-t használni ez a Oh erteketed védi és hozza helyre hogy ne forduljon elő újra .

Érdemesebb a betét hidd el nekem. Tudom rohadt kényelmetlen , de sajnos higiénikusabb. Alkalmakkor tegyél támpont és nem lesz baj:)

2018. febr. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tampon nem támpont :D
2018. febr. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen a betétet ajánlom. Hüvelygomba alatt nagyon érzékeny a hüvely, nagyon kellemetlen lenne a tampon felhelyezése és szerintem csak rontana a helyzeten.


Nekem gyakran volt hüvelygombám és a nőgyógyászom azt ajánlotta, hogy tampon helyett inkább betétre térjek át. Hiába tűnik higiénikusabbnak, de a tampon igazi bacitelep lehet, amit a testeden belül hordasz. Ráadásul kiszárítja a hüvelyt, hisz nem csak a vért szívja magába, hanem a hüvelyváladékot is.

2018. febr. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

Na mondjuk a betét se sokkal higénikusabb és amúgy nem is az elhelyezés módja a baj, hanem, hogy ezek a műanyag eldogható sz...rok televannak minden kemikáliával nyomva, hogy nedszívóbb legyen, hogy ne eresszen, hogy pacsuli szaga legyen stb...


Én évekig küzdöttem bakteriális vaginosis-al, na annak aztán mindegy volt, hogy betét vagy tampon... aztán rátaláltam az intimtölcsérre és minden bajom megszűnt.

2018. febr. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%
Vagy mosható betét. De lehet, hogy még a nagyanyánkkori vatta is jobb. A betét egy műanyag nem légáteresztő felület.
2018. febr. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nem azt mondom, hogy a betét sokkal jobb, csak hogy a nőgyógyászom miért ajánlotta inkább azt. Mivel most itt az volt a kérdés, hogy betét vagy tampon. :)


De én is az intimtölcsérre akarok váltani rövid időn belül.

2018. febr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!