Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ciszta méhen belül? Tapasztala...

Ciszta méhen belül? Tapasztalat, tanács?

Figyelt kérdés

Anyukámnak két hete volt egy egészségügyi kaparása, mert 3 hétig folyamatosan megjött neki,

A kaparás során találtak neki egy cisztát a méhében, amiről még nem derült ki, hogy jó vagy rosszindulatú-e. Valami szövet van benne, legalábbis papíron ezt írták.

Kapott egy hormonalapú gyógyszert, amit köv. menstruációtól kell szednie, majd fél év múlva kell visszamennie orvoshoz, szövettanra stb.


Kérdésem az lenne, hogy érdemes lenne esetleg más orvoshoz is elmenni? Nekem ez a fél év várakozási idő soknak tűnik, mi van ha tényleg rákról van szó és addigra áttétes lesz?


Illetve, szeretnék neki vitaminokat, immunerősítőt venni, de nem tudom mire lenne konkrétan szüksége,


Nagyon aggódom érte, ezért kérnék némi tanácsot, mitévő legyek és hogyan tudok segíteni neki!



2018. febr. 4. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Pontosan hogy hangzik a szövettani lelet?
2018. febr. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez így zavaros.

Mi a pontos szövettani lelet?

2018. febr. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Külön élek édesanyámtól így a papírt nem láttam, csak annyit mondott nővérem, hogy valami sejtszövet van benne,

Azt mondta sz orvos hogy nem tudják még, hogy jó indulatú vagy sem, az attól függ hogy reagál-e a hormontablettára

2018. febr. 4. 19:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs. Valamit nagyon félreértettek.
2018. febr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!Érdemes mindenképpen megnézetnie magát másik orvossal is szerintem.Tudom,mert méhtestrákom volt 3 éve,40 évesen.Tesómnak tavaly júliusban jó volt a kaparás eredménye,majd kivették a méhét,megelőzés céljából,és már augusztusban benne voltak a rákos sejtek!

A jó hir,hogy ilyen hamar a méhrák,már ha az lenne,nem terjed,szóval elvileg nagy baj nem lesz.Én mondjuk mindenképp azon lennék,hogy kivegyék a méhet ,ha már nem akarna szülni,de gondolom nem.

2018. febr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még valami,béres csepp,zöldség turmixok immunerősitésre nagyon jók.
2018. febr. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs, hogy "nem tudjuk, hogy jó vagy rosszindalatú, majd adunk gyógyszert és kiderül". Ha nem dönthető el, akkor csinálnak még egy küretet, esetleg hysteroscopiát, de nem hagyják így. Ha gyógyszert akarnak vele szedetni, akkor sejtésem szerint egyfajta nyálkahártya burjánzása van.

Ezt hyperplasia glandularis cysticának szokták nevezni orvosi nyelven, gondolom ebből szedték a "cystát", holott ez valójában nem cysta, hanem egy jóindulatú szövettani elváltozás, ami kezelést igényel, mert ha nem kezelik, később valóban rosszondulatúvá válhat. Progeszteronkészítményt kell adni rá, majd 3-6 hónap múlva kontrollálni.

2018. febr. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!