Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért vagyok ennyire fáradékon...

Miért vagyok ennyire fáradékony, jó értékek mellett is?

Figyelt kérdés

3 éve állapítottak meg nálam pajzsmirigy alulműködést. Viszont azt vettem észre,hogy rengeteg alvás mellett is (8-12 óra) alig bírok felkelni és ébren maradni. A munkahelyemen is maximum délig vagyok ott észben és utána kész. Aludnom kellene. Túlsúlyom is van mellette. Amikor eljutok edzeni azok a napok még rosszabbak. Úgy érzem,hogy ennyi,amit ki tudok magamból sajtolni (…) pedig jóval több menne.

Euthyroxot szedek +D vitamint.

26L


2018. febr. 8. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztos jók az értékeid? Jársz kontrollra rendszeresen?

Egyébként simán lehet hogy a pajzsmirigy rendben van, de más is okozhat ilyet, vérszegénység pl., hogy a leggyakoribbat említsem.

2018. febr. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze, 3havonta járok kontrollra. Bármit mondok az endrokrinológusomnak azt mondja,hogy a pajzsmiriggyel jár. (Pl változtattam az étkezésemen is és hogy nagyon kevésszer sikerül nagy wc-nem. Erre is azt mondta,hogy ezzel jár. ) Ha el is kezdenék egy teljes kivizsgálást, nem találnának semmit. Mint édesanyámnál. Neki se ment a wc, már alig evett sőt aludt állandóan és véletlen egy fiatal orvos meglátta... 12cm vastagbéldaganat... Pedig mindenki azt mondta h a korral jár.
2018. febr. 8. 16:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Vashiányra tippelnék. Első körben az okoz ennyi mennyiségű alvás és pihenés mellett túlzott fáradékonyságot.
2018. febr. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet vashiány, de lehet, hogy mégis a pajzsmirigy. Ha a kontrollokon csak a TSH-t nézik, és az alapján jelentik ki, hogy "minden rendben", akkor ne hidd el. Az Euthyrox miatt ugyanis normalizálódhat ugyan a TSH, mivel mesterséges pajzsmirigyhormon kerül a szervezetedbe. Viszont ez T3 hormon, aminek át kell(ene) alakulnia T4-gyé, de ez nem mindig történik meg (pl. bizonyos betegségek miatt).

Szóval ha normális a dokid, akkor beszéld meg vele, hogy írjon laborbeutalót a következőkre: fT3, fT4, rT3; ill. ha Hashimoto-s vagy, akkor aTPO is. Ha fafejű (márpedig a leírásod alapján inkább ez a valószínű), akkor meg csináltasd meg privátban ezeket a méréseket, párezer forintos tétel, ennyit megér. Ugyanis ha alacsony a szabad T3 szint, akkor gyógyszert kell váltani: olyan hormontabi szükséges, ami részben vagy egészben T3 hormon (van T3+T4 kombó is).


A D-vitamint mindenképp szedd továbbra is, akár az ajánlott mennyiséget is túllépheted, rövid távon nem okoz problémát. (Én jelenleg napi 2000 NE-t szedek, egy barátnőm napi 3000 NE-t.)


És szedj még organikus szelént is, napi 200 mikrogrammot. (Napi 100 mikrogramm szelént még az a doki is javasolt, akinél én voltam, pedig nem mondhatnám, hogy nagyon profi...)

2018. febr. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Áh, bocs, pont fordítva írtam az egyik mondatot. :(

Javítom:

Viszont ez T4 hormon, aminek át kell(ene) alakulnia T3-má, de ez nem mindig történik meg (pl. bizonyos betegségek miatt).

2018. febr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!