Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Néha nagyon ég a hüvelyem, de...

Néha nagyon ég a hüvelyem, de utána van hogy napokig nem. Ma is egész nap égett, de más tünetem nem volt. Hüvelygomba?

Figyelt kérdés

Nőgyógyásznál még nem jártam, de tervben van.

Nem folyamatosan ég, heti 1-2x. Használtam egyszer Canesten Combit, ami nem segített. Lactofeel hüvelygél segített, utána egy ideig jó volt.

Vagy talán fertőzésem van? Más rá utaló jel nincs. Nem viszket és nincs folyásom sem.


2018. febr. 12. 19:29
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szokott égni a hüvely, ha elvékonyodik a természetes védőrétege és kiszárad. Ezt okozhatja pl. a sok vegyszer. A tisztasági betétek, betétek, tamponok mind vegyszerekkel vannak fehérítve, illatosítva. Ha agyonillatosított mosóporral mosod, öblítőzöd a fehérneműd, az sem jó, pláne ha még műszálas is. Ha vegyszeres mosakodógélekkel, tusfürdővel mosakszol, az pláne tönkreteszi a hüvelyflórát, a legjobb ha egy ideig csak simán langyos vízzel mosakszol. Az antibakterális törlőkendők, mosakodók meg végképp rosszak, mert megölik a jó bacikat is, amelyek fenntartják a hüvelyflórát. Éjszakánként soha ne hordj bugyit vagy szoros pizsinadrágot, hadd szellőzzön.
2018. febr. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!