Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan hagytátok abba a...

Hogyan hagytátok abba a fogamzásgátlót? Előző héten volt nektek védekezés nélküli aktusotok a párotokkal? Mennyi idő után ajánlott és hány hónap szünetet tartani?

Figyelt kérdés

2018. febr. 13. 08:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Végig szedtem a levelet és a következőt nem kezdtem el. Volt persze miért ne lett volna. Attól ugyanúgy véd a gyógyszer hogy te rá egy hétre abba akarod hagyni.

Elvileg 2-3 év után kell minimum fél évet.

2018. febr. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tehát arra lennék kiváncsi hogy az abba hagyás napja előtt 5-6 nappal voltam együtt a párommal, de már nem szedem a gyógyszert. Nem okoz problémát? Nem babát szeretnénk csak szünetet kell tartsak orvosi utasításra. Arról viszont nem tájékoztatott hogy tegyük fel ha abba hagyom a gyógyszert 15.én, és 10.én voltam együtt a párommal gumi nélkül, megszakítással akkor abból lehet-e gond!
2018. febr. 13. 08:58
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor még rendesen védett a gyógyszer (ha megfelelően szedted, ugye), emiatt ne aggódj.

Így viszont, hogy már nem szeded, védekezzetek más módszerrel.

2018. febr. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és teljesen normális, ha várat magára az első normális vérzésed.

Nekem két hónap teljes kihagyás után kezdett rendeződni a ciklusom.

De ha az megnyugtat, természetesen ellőhetsz egy terhességi tesztet.

2018. febr. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy lehet sokan hulyenek neznek de en egy kicsit megkerdojelezem az orvos donteset, szerintem 2 ev nem hosszu ido ahhoz hogy abba kelljen hagyni foleg hogy alacsony hormon tartalmut szedek... szerintem 4-5 ev utan ertelmesebb lenne ha azt mondana hogx szunet de szerintem 2 honapra abba hagyni butasag mert annyi ido alatt ki se tisztulok es ezzel semmi jot nem csinalunk a szervezetemnek hogx egyik heten meg szedem utans meg utana 2 honapra ra mar megint igen. Felhivtam egy masik rendelot es ok azt mondtak hogy ok mindenkinek azt ajanljak h akkor hagyja abba ha hogy ha gyereket akar... en 20 evesen meg nem tervezem... :D igy higyjen az ember az orvosoknak, az egyik ezt mondd a masik azt! Igazabol semmi panaszom nemvolt, voltam sima “tapogatos” vizsgalaton es huvelyi ultra hangon is. Rakszures is megvolt de annak eredmenye meg nincs meg. Minden tokeletes lett, egeszseges vagyok. Egyedul annyi panaszom volt hogy az utobbi 2 evben kicsit furcsa hogy a szunetben nem rogton ver tavozik belolem hanem 2 nappal elobb jelentkezik (de ugyan ugy a gyogyszermentes szunetbe vagyok) es kicsit barna 2 napig aztan be vorosodik! Furcsa dontesnek tartom mert en ugy gondolom nincs olyan panaszom ami miatt erdemes abba hagyni, teherbe esni meg nem szeretnek, es viccelni se a hormonjaimmal hogy szedem-nemszedem. Mi a véleményetek? Vagy hülyén gondolkodom?
2018. febr. 13. 09:13
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyebkent meg nem hagytam abba van par aktiv szemem, utana jon a placebo het
2018. febr. 13. 09:14
 7/12 A kérdező kommentje:
Elirtam javitom: kicsit furcsa hogy az utolso 2 honapban a szunetben*
2018. febr. 13. 09:18
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szóval akkor még nem hagytad abba, értem.

Szerintem ez a két hónap szünet hülyeség. A szünet lényege az, hogy kitisztuljon a szervezetedből a gyógyszer, ez ennyi idő alatt nem történik meg.

Én 2 és fél évig szedtem minden gond nélkül alacsony hormontartalmút. Aztán elkeztem barnázni megvonásos előtt, majd a hónap többi napján is hébe-hóba. Egy másik doki (az enyém szülési szabin volt) szünet helyett egy magasabb hormontartalmút írt fel, amitől 2 hétig folyamatosan véreztem minden hónapban, zsibbadtak a végtagjaim, migrénem volt, görcsölt a hasam. Két hónap múlva kaptam volna időpontot, így

bbahagytam. azóta nem is szedek semmit ( egyéb okokból).

Ha két hónapja barnázol vérzés előtt, szerintem indokolt a szünet, legalábbis a saját tapasztalataim alapján.

De fél éves szünet legalább kell.

#3 és #4 voltam.

2018. febr. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem úgy barnázok amire te gondolsz szerintem. Hanem mondjuk péntektől csütörtökig tart a szünet, és szombat délutántól barna, utána vasárnap bordó végül hétfő/keddre érem el a pirosas szint. Tehát elméletileg nem ugy barnázok ahogy nem kéne. Placebo tabletták idején voltak ezek, és ez is csak kétszer fordult elő, az utobbi két alkalommal. Egyébként meg ugyan ugy fájt a hasam ahogy szokott, stb. Nem fordult még velem elő olyan hogy a nem placebo tabik alatt (aktív szemek) alatt pecsételtem volna vagy barnáztam volna.
2018. febr. 13. 10:39
 10/12 A kérdező kommentje:

Igazából volt doki aki azt mondta h mindegy hogy most hétfő helyett szlmbaton kezdődik el a megvonásos annyi a lényeg hogy a szünet keretein belül kezdődjön el és hogy egyáltalán megjöjjön. Én most arra gondoltam hogy már nem zaklatom tovább a doktort, még egy honapot beszedek, 4 het mulva ugy is mennem kell hozza a rakszures eredmenyert, es akkor megkerdezem hogy pontosan miert gondolja igy es hogy miert pont ket honap. Sokan ez ido alatt esnek teherbe, nyilvan vedekeznenk de annyira szerencsetlenek vagyunk hogy volt

Olyan hogy ey evbe ketszer is kiszakadt a gumi (kesobb kiderult hogy gyarilag volt hibas a doboz minden “tagja”) én ugy erzem hogy szerintem mehetne eggyel erosebb gyogyszer mert amit en szedek 0,02 es ugyan ebbol van 0,03 ami szerintem jobb lenne mert a megvonasos nekem meg igy is 5-6 nap amiota szedem es ugyan uy faj a hasam mint azelott! De nem vagyok orvos csak akkor szerintem egy erosebbet kellene felirnia. Ha ketelkedik a biztonsagaba a panaszaim miatt (mar ha panasz az hogy nem hetfon jon meg hanem 1-2 nappal elobb de szuneten belul es nem rogton ver hanem barna folyadek) akkor meg nem ertem mitol lesz masabb a szunet utan. Csak megbojgatja a testem...

2018. febr. 13. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!