Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Holnap megyek 1. nőgyógyászati...

Holnap megyek 1. nőgyógyászati vizsgálatomra, nagyon félek. Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Szóval a helyzet az, hogy már alapból is ideje van, h kivizsgáltassam magam(17 avgyok), + még az is rátesz, hogy rengeteget fogyózom, és rendszertelen a menstruációm(örülök, ha 2havonta megjön).A testtömegindexem alapján(18)nem vagyok anorexiás..Beolt majd, amiért nem eszem rendesen?Meg úgy egyáltalán..mire számítsak?Ha ruhában megyek, elég csak letolni a hrisnyát és úgy fölfeküdni az asztalra?Elhiszem én, h a nőgyógyáznak ez a dolga, meg , h naponta több tucat női nemi szervet lát, de hát...a szerelmem előtt alig mertem levetkőzni, nemh egy olyan ember előtt, akit életemben először látok..
2008. okt. 27. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg nem nagyon izgulni, lazulj el a vizsgálat alatt úgy kevésbé fáj a vizsgálat (a műszeres illetve a tapogatás).

A harisnyát (ha enm combfix) és a fehérneműt mindenképp az öltözöbe kell hagynod, én ilyenor a táskámba viszek egy szoknyát és ott átveszem, így csak fel kell rántani és kész. Megkérdezi az ulsó menstruáció első napját, fontos hogy tud.

Ja és én vizsgálat előtt mindig pisilek és intim törlőkendőd használok, lehet hűlyeség de én jobban érzem magam tőle, persze ha előtte letudsz tusolni az a legjobb.

Ha problémád van nyugodtan kérdezz rá (pl hogy 2 havonta jönmeg stb.) az a dolga az orvosnak hogy segítsen.

2008. okt. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Már jártam sztk rendelőben és magán dokinál is. Mindkét helyen van egy olyan fülke ahol deréktól lefele levetközöl. Én mindig hosszú pulcsiban megyek, vagy szoknyában és akkor csak a harisnyát és bugyit veszem le.

Nem kell félni, a vizsgálat pár percet vesz igénybe, az a lényeg hogy probálj ellazulni. Tudom, hogy nem könnyü.

Ha megvizsgált akkor kérdéseket tesz fel, hogy mikor volt az első menid, hány naposak a ciklusaid, mikor volt meg utoljára. Lehet, hogy vérvételre is elküld, hogy megnézze a hormonok rendben müködnek-e.

2008. okt. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi okod a félelemre, én már többször voltam nőgyógyászati szűrővizsgálaton, az égvilágon semmi fájdalmasat nem csinálnak. Eleve a doki csak az ujjával, meg annál jóval vékonyabb műszerrel nyúl be, és hát valljuk be, azon a lyukon egy gyerekfejnek is ki kell férnie. Ha már raktál fel magadnak tampont, akkor annyira tutira ki van már tágulva a hüvelyed, hogy meg se érezd, amikor megvizsgálnak.
2008. okt. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én most az elmult 1 hónapban 10 nőgyógyásznál jártam,míg kiderítették a betegségem,és még hátravan jövő hétfőre is egy vizsgálat.És egyáltalán nem érdekel,hogy le kell vetkőzni,mert meg szeretnék gyógyulni,mert babát szeretnék,és ez mindennél fontosabb.Ha kell levetkőzök még 100 nőgyógyász elött is,csak gyógyítsanak meg.Még annyi,ahány helyen jártam,hiába szoknyába mentem azt is le kellett vetni.

Még annyi,ha szeretnél egyszer babát,nem tesz jót a sok fogyózás.Épp ma találkoztam egy lánnyal,akinél sajnos miss abot hajtottak végre,pont azért mert sovány volt,és nem bírta volna kihordani a babát,nem fejlődött tovább sajnos.

2008. okt. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem a fájdalomtól félek én, hanem magától a helyzettől, h szét kell tárnom a lábam egy idegen krapek előtt..a gátlásosságon van a hangsúly:S azért köszönöm a válaszokat..Most indulok..
2008. okt. 28. 10:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!mi volt a dokinál??


utolsó válaszoló voltam

2008. okt. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Túl lehetett élni..Aranyos volt a doki, bár soha nem hagyta h végigmondjam amit elkezdtem(nem türelmetlenségből kifolyólag, hanem mindig azt hitte, h ki tudja találni a gondolataimat)Belara fogamzásgátlót írt fel, szed ilyet vki?Milyen?Am. vicces volt..:D Amikro már azon a vizsgáló bigyuszon feküdtem, vonakodtam megmozdulni, s feltárni magamat."Kisasszony, kéérem nyissa szét a lábát, mert így nem tudom megvizsgálni!Kérem:D"
2008. okt. 28. 14:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Látod,csak az első lépés nehéz.Én 16 voltam mikor először mentem,de fel sem tudtam rá készülni.A bőrgyógyászatról küldtek át,mert olyan gyógyszert kaptam amit nem lehetett fogigátló nélkül szedni.én is meg voltam szeppenve,de utána csak nevettem az egészen.

Most 28.éves vagyok és túl estem már pár vizsgálaton,de mindíg rendes orvos nézett meg.Az orvosokon sok múlik.


utolsó válaszoló voltam

2008. okt. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!