Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mik lehetnek a petefészek...

Mik lehetnek a petefészek fájdalom lelki okai?

Figyelt kérdés
Többször vizsgált nőgyógyász, semmi szervi eltérést nem találtak nálam.
2018. febr. 21. 16:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szervi lehet, hogy nincs, de hormonális még lehet. Azokat nézték?
2018. febr. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, sajnos én is ilyen problémával szenvedek. 2x készült hasi, 1x hüvelyi UH de semmi nem látszik, állítólag minden tök rendbe van. Hát jó. De nekem fáj, szedek is rá fájdalomcsillapitót. A nődokim szerint lelki oka lehet, amit írtál te is...csak nálam a stressz gyomorfájdalomként jelentkezett eddig, de ugye ezzel senki nem foglalkozik, bárhova megyek mindig elküldenek azzal hogy semmi bajom nyugodjak meg. Szóval megértem.
2018. febr. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha stresszre gyanakodtok, akkor is a hormonokkal van probléma. Mivel a stresszre adott reakció is hormonális. és ha az borul, borít magával mindent.
2018. febr. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Milyen hormonokat kellene megnézetnem?
2018. febr. 21. 17:11
 5/11 anonim ***** válasza:

Ciklus 3. napján lh, fsh, prolaktin, tesztoszteron, ösztradiol. Ciklus 21. napján progeszteron, tesztoszteron. Ezek adnak képet a petefészkek működéséről.


Ha a stressznek is utána akartok nézni, akkor mellékvese hormonok: tesztoszteron (tudom, feljebb már írtam de fontos, hogy ha ezeket nézetitek, akkor ez is legyen itt), dhea-s, acth, shbg, oh17-progeszteron, kortizol.

2018. febr. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
9%
Hormonprobléma nem okoz fájdalmat. Totál felesleges lenne hormonvizsgálatokat nézni.
2018. febr. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó jó nagy baromságot mond azzal, hogy hormonprobléma nem okoz fájdalmat...
2018. febr. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Te mondasz hülyeséget.

Szerinted mégis hogy okoz fájdalmat, ugyan mondd már el nekem.


Persze, ha mondjuk valaki 30 éve cukorbeteg és már diabeteses neuropathiája van, az fájhat.


De attól, hogy valakinek mondjuk a nemi hormonjai nincsenek rendben, marhára nem fog fájni a petefészke.


A kérdező pedig írhatna egy kicsit részletesebben arról, hogy egyáltalán hol fáj, miből gondolja, hogy éppen a petefészke fáj. A ciklusa melyik részében szokott fájni és hogyan.

2018. febr. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Úristen #8-as én se azt mondom, hogy a hormonjai fájnak. De hormon probléma igenis okozhat fájdalmat, ami szervi kivizsgáláson nem látszik.


Sőt, pl. ha veszünk egy egészséges nőt, neki is fájnak, érzékenyek mensi előtt a mellei és nem azért mert a mellében van valami, hanem, mert mensi előtt leesik a progeszteron szint. Vagy változókorban lévő nőknél a hormonugrálások még migrént is okoznak, nemhogy petefészek vagy nemi fájdalmakat. Vagy én pl. 14 hetes terhes vagyok, de még mikor csak egy apró borsószem volt a babám, de már beütött a relaxin, úgy fájtak a csipőim és a medencém, mint a fene. Vagy olvass utána a transzneműeknél a hormonterápia milyen durva fájdalmakkal jár. Vagy kérdezz meg egy pajzsmirigy beteget, neki milyen fájdalmai vannak.


Nem, nem közvetlenül a hormon, ami fáj, de bármilyen hormonbaj okozhat olyat, amitől érezhetsz fájdalmat, vagy rámutathat olyan eltérésre, amit szervi szinten nem szúrtak ki.

2018. febr. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Vagy pl. bebizonyították, hogy összefüggés van az alacsony androgének és az izületi bajok között.


De tessék, ezt olvasd el és rájössz: [link]


És ez nem egy mindenkilapja.eu-s cikk...

2018. febr. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!