Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCO hajhullás visszafordítható?

PCO hajhullás visszafordítható?

Figyelt kérdés

Enyhe inzulinrezisztencia mellett PCOt állapítottak meg nálam.


A kis éretlen tüszők körkörösen megvannak, zsírosodás szőrösödés hajhullás stimmel, de a tesztoszteron szintem teljesen normális és nincsenek a hormonjaimmal gondok..


A hajam nagy része mégis kihullott. Konkrétan 24 évesen kopaszodom pedig régen én voltam az akit mindenki irigyelt a rengeteg és vastagszálú haja miatt... Ez a betegségek kezelésével visszafordítható? Vissza fog nőni a hajam? Vagy már gondolkozzak parókavételen?


Inkább őszinte válaszokat kérek, mint vállveregetős kegyes hazugságokat :(


Egy elkeseredett lány



2018. febr. 22. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
szia, nekem nincsenek pozitív tapasztalataim pedig lassan már minden módszert végigpróbáltam hormonális hajhullásra. 3 éve hullik a hajam, gyönyörű, fenékig érő, dús és vastag szálú volt. az undorító hormonjaim meg tönkretették. attól,hogy nincs kimutatható eltérés még a normális tesztoszteronra is lehet érzékenyebb a hajad, vagy a tesztoszteron nagyobb mértékben alakul át aktív hormonná (szabad teszto, DHT) ami a kopaszodást okozhatja. ez pco-nál meg egyéb hormonzavaroknál gyakori.
2018. ápr. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

bocsi elfelejtettem...próbálj kérni antiandrogén gyógyszert a diéta és sport mellé, ha fogamzásgátlót nem szeretnél, akkor van más megoldás is, pl Androcur. én ezt fogom nemsokára elkezdeni, mert már nem tudom mit csináljak :/

nekem amúgy mellékvese problémám van, nem pcos.

2018. ápr. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mellékvese fáradtság? Azt vérből nézték neked?
2018. ápr. 6. 18:45
 4/4 anonim ***** válasza:
nem mellékvese fáradtság, sajnos ismeretlen okokból túl sok férfihormont termelnek a mellékveséim.
2018. ápr. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!