Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a fene lehet?

Mi a fene lehet?

Figyelt kérdés
Zoely fogamzásgátlót szedek,ez a 3.levél vége. Tegnap kellett volna megjönnie,érzem is,hogy fáj a hasam,de nem jött meg. Január közepén voltunk együtt óvszer nélkül,de utána 3 hétre rá teszteltem+meg is jött január végén. Most februárban csak tabletta+óvszer mellett volt szex,a végén mind ellenőrizve vízzel,nem volt sérülés. Lehetséges így a terhesség?

2018. febr. 24. 10:42
 1/9 A kérdező kommentje:
Emellett egyszer sem volt hányás/hasmenés,és más gyógyszert sem szedek. Egy szemet sem felejtettem el bevenni soha,pontban este 8-kor mindig beveszem.
2018. febr. 24. 10:44
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Miért szedsz fogamzásgátlót, ha mellette még óvszert is alkalmaztok? Ha rendesen szeded (márpedig azt írtad), akkor nem lehetsz terhes, felesleges óvszert húzni, ellenőrizgetni, és tesztelgetni. A lényeg, hogy a szünetben jelentkezzen a megvonásos vérzés. Az szinte mindegy, melyik napon.
2018. febr. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mert nagyon rettegek egy esetleges terhességtől.

Igen,mindent pontosan betartottam,az előírásnak megfelelően szedtem. Még 1 gyógyszermentes nap van,ma nagyon remélem,hogy megjön... De ebben az esetben még az előváladéktól sem kellene tartanom,akkor mégis miért nem jön meg?

2018. febr. 24. 10:50
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Rendes szedés mellett nincs peteérés. Pont ezért nem tud megtermékenyülni sem. Szóval én a terhesség miatt nem aggódnék.

Nézd, mit találtam a betegtájékoztatóban:

"A nők egy részénél előfordulhat, hogy nem jön meg minden hónapban a havivérzésük, amikor a sárga tablettákat szedik. Ha Ön a Zoely-t minden nap utasítás szerint szedte, akkor nem valószínű, hogy terhes (lásd még a 3. pontban: \"Ha egy vagy több havivérzése kimarad\")."

Forrás: [link]

Szóval no para!

2018. febr. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,ezt már én is számtalanszor átböngésztem! :) Csak 18 évesen nagyon nagyon nem akarok még gyereket,ezért parázok mindentől.
2018. febr. 24. 10:57
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Figyelj, ha ez a tájékoztatóban van, akkor nyilván hihetsz neki. Ennyire ne parázz, mert az tönkreteszi a szexuális életet.

Én 3 éve szedek fogamzásgátlót. A barátom mindig bennem élvezett el a kapcsolatunk alatt. Nem használtunk semmi mást. Nem lettem terhes. Nyilván, mivel erre van a fogamzásgátló. :D Ha amúgy is használtok gumit, akkor ne szedj fogamzásgátlót, mert úgy semmi értelme hormonnal tömni magadat.

2018. febr. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja,elég parázós típus vagyok. Próbálok a mellettem álló tényekbe kapaszkodni,de tényleg rettegek egy terhességtől. Én mindent megtettem ellene.
2018. febr. 24. 11:04
 8/9 A kérdező kommentje:
Megjött tegnap este :) Igaz,barnás,de remélem ma felerősödik. De szerintem gyógyszer mellett normális,hogy kevéske a mennyisége :)
2018. febr. 25. 10:29
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem mindig csak épphogy van valami. Ezen ne aggódj.

Amúgy meg belevan írva, hogy az első három hónapban még ,,türténhet ez-az,, Úgy értem hogy nem jön meg, vagy h nem a hétnapos szünet alatt. Később majd beáll.

2018. febr. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!