Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Külföldön hogyan lehet elmenni...

Külföldön hogyan lehet elmenni nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne ha valaki volt már nőgyógyásznál külföldön az milyen? Ugyan olyan mint otthon? Bemész a korházba vagy magán orvoshoz és kérsz időpontot? Meg a másik hogy ha korházba mennék az nekem is ingyenes lenne? Amúgy azért szeretnék nőgyógyászhoz menni mert 2 hete késik a menzeszem és tegnap minimális barns hüvely folyásom volt. Van barátom itt kint. Élünk sexuális életet de védekezünk óvszerrel. Csináltam tesztet is 3 db az elmúlt 2 hétben mióta késik és mint negatív lett. Kicsit félek mert sosem volt még velem ilyen és sajnos nem vagyok otthon hogy tudja m mit kell csinálnom. Fontos lenne a segítség!

2018. febr. 25. 06:46
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Nem nem ingyenes, bejelentkezek, elmegyek és fzetek x frankot korházban is, a terhességen kivül sehol sem látnak el ingyen.


Jaaa, hogy te nem Svájcban élsz? Akkor tárgytalan.

2018. febr. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha ott elsz abban az orszagban tehat nem csak turistakent vagy kint, es dolgozol, tehat fizeted az ottani eü biztositast akkor ingyenes az allami nogyogyaszat is. Magan orvoshoz barki mehet akar ott el akar nem, termeszetesen x osszeg elleneben.
2018. febr. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A "külföld" túl tág fogalom ahhoz, hogy értelmes választ kaphass.

Ha megírnád melyik országban élsz, ponos választ tudnának adni az ott élők.

Egyébként a barátodat is meg tudod kérdezni, nem?

Vagy ha dolgozol, a kolleganőidet is.

Úgyhogy túl kevés az infó egy érdembeli válaszra.

De ha a teszt negatív, ne ijedj meg, előfordul az ilyesmi, és legtöbbször magától elmújik.

2018. febr. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2-es, ez nem egészen igaz.


Svácjban élek, fizetem a Krankenkassét - legkisebb önrész, 280 chf -, de semmi sem ingyenes :)

Csak akkor kapod vissza, ha x összeget meghaladóan voltál orvosnál abban az évben.

2018. febr. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, egyedül a terhesgondozás 13. héttől és szülés ingyenes ha itt élsz, bár az pont elég segítség :)


Egy császár alaphangon 8-10 ezer frank, amit ha itt élsz, áll a Krankenkasse.

2018. febr. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
1-es, jo akkor ugy mondom hogy ahol en elek, igy van. De a kerdezo a vilagon semmi konkretumot nem kozolt, ugyhogy mindenki sajat tapasztalaot ir gondolom. 2. valaszolo voltam.
2018. febr. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tudtommal Magyarországon kívül Európában nem sok helyen "ingyenes" az egészségügyi ellátás. A legtöbb helyen, hogyha havi szinten fizeted a biztosításaidat akkor is van x% önrész. Ahogy az első írta Svájcban ez elég drága (én is itt élek). Érdemes a betegbiztosítónál utánakérdezni, vagy ha európai kártyád van a magyar biztosítás szerint akkor egyszerűen csak elmégy az orvoshoz és később megkapod a csekket a teljes összegről (nyilván mert az itthoni biztosító nem fizet) és azt neked kell majd kifizetni.
2018. febr. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es hat nem tudom, de ahol en elek, bizony ingyenes ha van itteni tb kartyaja az embernek. Allami ellatas teljesen ingyenes.
2018. febr. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
USA-ban tanulok most és itt is szeretnék élni szóval EUn kívül vagyok elnézést a kérdésből azt ki hagytam. Szóval az itteni USA nőgyógyászhoz szeretnék el menni. A barátom se tudja mert ő is magyar és mi itt találkoztunk ezért nem tud nekem segíteni.
2018. febr. 26. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!