Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért egészségtelen s tampon...

Miért egészségtelen s tampon és miért jobb a betét?

Figyelt kérdés

2018. febr. 27. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Miért lenne az?
2018. febr. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
2018. febr. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőnek megvannak az előnyei és a hátrányai.

Egészségügyi szempontból a TSS a legveszélyesebb a tamponhasználatnál - de ezt leírják egyébként az ahhoz adott tájékoztatóban, hiszen ezzel tisztában kell lenned, ha használod.

Megfelelő személyi higiénia mellett a tampon egyébként lehet higiénikusabb - hiszen az "belül" marad -, de pont elég, ha nincs lehetőséged megfelelően kezet mosni, és máris nagyobb a fertőzésveszély. Vagy nem elég erős a vérzés, és kiszárítod, felsérted a hüvelyfalat. Főleg utolsó napokon problémás, hiszen a tampon nem maradhat bent egész nap, érthető okokból meghatározott időnként cserélni kell.


A betétnek ezek a kockázatai nincsenek meg, jó esetben a gyűjtő részéhez nem is nyúlsz hozzá cserénél, tehát kisebb az általános fertőzésveszély. Ugyanakkor mégiscsak kisebb a természetes szellőzése az intim részeknek, bepállhat, a vastag anyaga kidörzsölhet, ha mondjuk már ritkábban kell cserélni.


Előnyök, hátrányok mindegyiknél megvannak. Mindenkinek magának kell eldönteni, hogy az ő ciklusához, életmódjához mi passzol.

2018. febr. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Magam részéről tampon-párti vagyok. Egyszerű oknál fogva: szag,maszat tekintetében kevésbé zavaró (pl én kifejezetten utálom az ezzel járó szagokat,és azt is ha elkenődik a matéria imitt-amott). A különböző méretű tamponok megoldást nyújtanak arra,hogy ne tartsa benn az ember lánya a nagy tampont órákig,mert még nem telt meg (ha már kevesebb a folyadék mennyisége-és ki is dörzsölheti a hüvely falát a száraz/helyenként száraz tampon.

A mostani tamponoknál némelyik márkának még olyan borítása van,ami segíti a kivételt is (csúszik akkor is,ha kevés a cucc).

Remélhetőleg senki nem olyan gügye,hogy 24 órán át bennt tartsa a vegyvédelmi felszerelést -ez azért érdekes,mert a tamponban felszaporodhatnak a baktériumok,és egy idő után ugye bomlási folyamatok is megindulnak (még több bűz,stb.)

A betét a "tisztulás" miatt lehet "egészségesebb" bárki számára,mivel ugye minden távozik aminek mennie kell (pl szülés után-tök mindegy császáros vagy hüvelyi szülés volt) a gyerekágyi vérzés idején kifejezetten ellenjavallják a dokik a tampon használatát,mivel még fogékonyabb ilyenkor a fertőzésekre az alany.

Mondjuk a forgalomban kapható legnagyobb (értsd: katonai sátorlap) méretűnél kisebb betétek a számomra nem meggyőzőek..láttam én már elől-hátul pipacsos kolléganőt az utcán...mert hát előfordul,hogy az ember elesik...és olyankor ázik gatya,ing,harisnyatartó,szuszpenzor..ki mit hord..:)

Szerintem a jó kombináció: első napokon kis tampon/betét,azután nagyobb méret plusz betét ha szükséges,azután kis tampon/betét,legvégül csak betét (ha már csak pecsételő vérzés van).

A csere idejére meg szerintem mindenki rájön,ha már többször menstruált,hiszen megtapasztalja,hogy csőtörés van nála,vagy csak light-menet...

2018. márc. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!