Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Otthon maradás menzesz miatt?...

Otthon maradás menzesz miatt? Van más is így?

Figyelt kérdés
Minden hónapban 1-2 napot hiányzok suliból ha hét közbeni napra jön ki az első két nap ami a legrosszabb. Folyton görcsöl a hasam, hányingerem van, és akárhányszor fölállok rohannom is kell wcre..Van ciszta a petefészkemben, ez lehet attól? + nagyon fáradt vagyok ezeken a napokon. Normális hogy otthon maradok? Suliban elég messze van a wc az osztálytól, félek hogy valami baleset lesz. Kérlek olyan írjon akinek tapasztalata van ilyennel, akinek nincs ilyen problémája örüljön neki 💕

2018. febr. 27. 14:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%

Nő vagy és még sok éven keresztül az is maradsz, és igen, menstruálni is fogsz. Oké, hogy a suliban ezt meg tudod csinálni, de a munkahelyeden már nem biztos.

Ha ilyen problémád van, akkor el kell menni nőgyógyászhoz, utána járni, hogy mi a probléma és kezelni. El tudom képzelni, hogy annyira fáj, hogy nem tudsz suliba menni, de hosszú távon nem megoldás az, hogy havi 1-2 napot kimaradsz.

2018. febr. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan nincsenek ilyen gondjaim, de megpróbálok ötletet adni. Egyrészt nem normális ha ennyire fáj. Nőgyógyász mondott erre valamit?

Másrészt ha kiszámítható a menstruációd akkor azt tudod meg csinálni, hogy hamarabb beveszel gyógyszert mielőtt teljesen rosszul lennel. Legvégső esetben akar orvos is adhat injekcióba. Meg kombinalhatod is, hogy algo+nospa vagy valami. Esetleg neten meg utána nézhetsz, hogy pms idoszakaban miket erdemes enni, hogy ne legyen ekkora teher es könnyebben viseld.

2018. febr. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Fájdalomcsillapító sem segít?
2018. febr. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
segít kicsit, de a nagyobb probléma hogy eléggé megvan első két napban ha értitek 😐 és még ha minden szünetben mennék is, kellemetlen nagyon. És hát nem foglalkozhatok csak ezzel egész nap ha suliban vagyok
2018. febr. 27. 14:37
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

"Van ciszta a petefészkemben, ez lehet attól?"


Ezt attól kéne megkérdezni, aki a diagnózist adta.

2018. febr. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
a kérdés lényege hogy más is marad e ki suliból ez miatt..
2018. febr. 27. 14:44
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a menzet 2-3 napja fájdalmas. Olyan erősen megvan, hogy éjszaki betétet, és nagy tampont használok, így is fél órànkènt ellenőrzöm, hogy átáztam-e. A melleim iszonyatosan fàjnak, kőkeményék, a derékfájás, görcsök az alap, hogy vannak. Én voltam vele dokinàl aki azt mondta, hogy sokan vannak akik szintén így vannak, de ez is normàlis. Bilagit, fájdalomcsillapító segít. Ennek ellenére megyek dolgozni, mert ha minden hónapban otthon lennék vele, hamar kirúgnànak. Csodálkozom, hogy a suliban ezt megengedik mert ez legalább évi 18 nap kiesést jelent.
2018. febr. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Fáradtságra meg erős vérzésre ígyál vastartalmú üdítőt. Az a bordó, nagykiszereléses, dobozos. Az direkt az. Amúgy asszem, az orbáncfű vagy a citromfű-tea; nemtom, hogy külön-külön is, de egyben mindenképpen jó a gyomornak. Szóval ha kombinálod őket, úgy tuti jó. Jó de mondjuk ha meg folyton rohangálnod kell, azért túlzásba ne vidd az ivászást. Meg egyszer hallottam egy olyan stratégiát, hogy valaki két bugyit vett föl ilyenkor. Meg hogy éjszakai betétet használt napközben is. Meg lehet vinni akár csere-bugyit is, és a wc-n átvedled, ha nagyon szükséges. Több tippem jelenleg nincsen.
2018. febr. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Ja és suliban sem maradtam ki emiatt.
2018. febr. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"a kérdés lényege hogy más is marad e ki suliból ez miatt.."


Igen, bizonyára, hiszen 7 milliárd ember él a földön. És akkor mi van?

2018. febr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!