Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lesz akkor, ha alulműködés...

Mi lesz akkor, ha alulműködés esetén abbahagyom az Euthyrox szedését?

Figyelt kérdés

Két éve szedem. Igaz, nem lengtek ki tulzottan az értékeim, de szarabbul vagyok, mint mikor elkezdtem. Rendszeres edzés és diéta mellett nem fogyok, alig alszom (csak forgolodok vagy felriadok), állandóan fáradt vagyok még akkor is, épp kialudtam magam... Elegem van:/

26L


2018. febr. 27. 14:55
 1/3 anonim válasza:
100%

Egy orvos pontos választ tudna adni, mi találgathatunk csak a rengeteg lehetőség közül.

Szedj l-tyrosinet , barátnőmnek egyszer az egyik biotechusa üzletben tanácsolták , ugyanazzal az edzéssel mint előtte heti fél kilót ledobott. 70-ről fogyott 61-re. Neki is pajzsmirigy alulműködése volt.

2018. febr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amiket panaszolsz, azok továbbra is az alulműködés tünetei. Nincs aluldozírozva a gyógyszered? Ha abbahagyod, még rosszabb lesz.
2018. febr. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Menj el laborba mielőbb, ezeket nézesd meg:

TSH

fT3

fT4

aTPO

(Az endokrinológusok többsége nem szokta rendszeresen ellenőriztetni ezeket a szinteket, max. a TSH-t évente, pedig kellene mindegyiket, gyakrabban. Privátban ez így összesen 7400 Ft a Centrumlabnál, más szolgáltatónál is megnézheted az árakat.)

Ezen értékeket _együtt_ vizsgálva lehet csak eldönteni, hogy mi a gond.


Fogyási képtelenségnél általában a T3 hormon mennyisége kevés, normál TSH és T4 mellett. Ez pedig azért szokott lenni, mert a szervezet nem tudja megfelelően átalakítani a bevitt T4-et. (Az Euthyrox is az.) Ez esetben át kell állni olyan hormontablettára, ami T3-at is tartalmaz, és ettől általában beindul a fogyás.


Ha viszont mindkét pm-hormon szintje alacsony, a TSH pedig magas, akkor a jelenlegi gyógyszer is megfelelő lehet, csak emelni kell az adagot.


Az aTPO túl magas értéke pedig Hashimoto-thyreoditist jelent, minél magasabb, annál erősebb a gyulladás a szervezetben. Ezt általában a hagyományos orvoslásban nem szokták kezelni, pedig közel 30 féle tünetet tud okozni amellett, hogy idővel teljesen elpusztítja a pajzsmirigyet, és "hajlamosít" egyéb autoimmun betegségekre is. A funkcionális orvoslás törődik ezzel is, és nem eredménytelenül.

2018. febr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!