Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most tartsak gyógyszerszünetet...

Most tartsak gyógyszerszünetet vagy ne?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Dienille fogamzásgátlót szedek lassan 2 éve. Minden este 9kor veszem be, viszont tegnap este nagyon fáradt voltam és korán elaludtam, ezért elmaradt a fogamzásgátló bevétele (eddig még nem fordult velem ilyen elő) és csak reggel, pont 12 óra 20 perc elteltével vettem észre, hogy elfelejtem bevenni este a tabit. Azonnal bevettem, de végülis már 12 órán túl voltam 20 perccel. A levél végén volt ez a tabletta, (5 tabi van hátra a befejezésig) és azt írja a betegtájékoztató, hogyha 12 órán túl vettem be az elmaradt szemet, akkor kezdjem el az új levelet a szünet betartása nélkül. Nem szívesen hagynám ki a szünetet, plusz a következő doboz tablettát a gyógyszerszünetben váltottam volna ki, mert addig nem tudok elmenni dokihoz. Mit tegyek? A 12 óra 20 perc már nagy időtúllépésnek számít? Szedhetem a tablettát rendeltetészerűem tovább szünetet tartva? (jovőhét szerdán van az utolsó szem). Ja és termesztesen kiegészítő védekezést alkalmaznék az elkövetkezendő időszakban.

Köszönöm előre is a válaszokat! :)



2018. márc. 3. 14:15
 1/1 anonim ***** válasza:
Szedd tovább rendesen, ahogy kellene, és használjatok 1-2 hétig gumit.
2018. márc. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!