Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez pajzsmirigy-túlműködésnek...

Ez pajzsmirigy-túlműködésnek számít?

Figyelt kérdés

Voltam vérvételen, és a lelet szerint a TSH értékem magasabb a normálisnál. Elvileg 0,400-4,000 a referenciaérték, de nekem 4,220 a TSH értékem.

Ezzel érdemes foglalkozni?

Ja és a családban több embernek is baj van a pajzsmirigyével. Azt tudom, hogy öröklődik is.

15/L


2018. márc. 5. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, ez pajzsmirigy-alulmukodes. Jo lenne latni hozza az fT3 es fT4 erteket is. Amennyiben barmi panaszod van, erdemes vele endokrinologust felkeresni, de panasz nelkul is azert evente ranezetni az esedekes nagylaborral egyutt.
2018. márc. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a váaszod. Igen, az a másik két érték rendben van.

Nem nagyon van más tünetem, csak esetleg az, hogy eléggé rendszerteln a menstruációm. Pontosabban 2-3 havonta van meg.

2018. márc. 5. 17:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Belenyulhat a menstruacios ciklusba. Emellett tipikusan a faradekonysagert es hizasert felelos.

Meg messze van, de ha majd gyereket szeretnel egyszer, elotte erdemes beallitani, mert ilyen ertekkel a teherbeeses is nehez, illetve mehen beluli fejlodesnel okozhat majd problemat.

2018. márc. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még aTPO-t és aTG-t kellene nézetni.

Gondolom, a magas TSH miatt endokrinológushoz küldtek, és ő kérte az fT3-at és az fT4-et. Azt nem értem, ellenanyagokat miért nem...

Szóval ezeket méresd meg sürgősen, ha a doki nem hajlandó, akkor privátban 4000 Ft, de megéri rászánni.

2018. márc. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!