Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan működik az abortusz?

Hogyan működik az abortusz?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Sajnos olyan helyzetbe kerültem, hogy nem jött meg, 5 napja kellet volna megjönnie, nekem mindig pontosan megjött eddig, szóval most megvagyok ijedve a dologtól, hogy lehet hogy terhes vagyok. Ma fogok majd tesztet venni. De ha terhes lennék, akkor semmiképpen sem szeretném megtartani, még túl korainak tartom, még élni szeretném a saját életem előbb. Rá kerestem már az abortusz témára neten, de az a problémám hogy a legtöbb cikk 2010-2012 közötti, szóval én azokat kérdezném akik tudják, hogy most aktuálisan hogyan mennek a dolgok. Mivel kellene kezdenem ha kiderült hogy terhes vagyok? Olvastam olyat is hogy elvileg el kellene beszélgetnem a családsegítővel a témával kapcsolatban?


Köszönöm, az értelmes válaszokat.

24L



2018. márc. 12. 11:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%

Orvoshoz kell menned és ott az orvos mindent elmond a továbbiakról.

" még élni szeretném a saját életem előbb." Mégis, ha nem vakarják belőled ki a gyereketeket KINEK AZ ÉLETÉT ÉLNÉD?

Ez most is, az is, a te saját életed, bárhogy alakítod.

2018. márc. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Ha pozitív lesz a teszted, menj el dokihoz. Ő mindent elmond ezzel kapcsolatban.
2018. márc. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nőgyógyászhoz vagy sima háziorvoshoz kellene mennem ha pozitív lesz a tesztem?
2018. márc. 12. 11:32
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Nőgyógyászhoz.
2018. márc. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Miért lennék ostoba? Mert 24 év alatt még nem voltam soha ilyen helyzetbe és nem tudom hogyan működik a dolog? Gondolom te sem úgy születtél, hogy mindenhez értesz vagy mindent tudsz.
2018. márc. 12. 11:36
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Hátha nem is vagy terhes, kérdező. Mennyire pontos a ciklusod? Szedtél valami gyógyszert ami miatt késhet? Védekeztetek mindig? Bárcsak ne lennél terhes...szegény baba.
2018. márc. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Nőgyógyász - igazolt terhességről kapsz egy papírt.


1. CSVSZ - 2 alkalommal, 3 nap legalább el kell teljen közötte

2. ha második alkalommal is elmész, kapsz egy csekket

3. felhívod a kórházat, ahová tartozol, kérsz időpontot, és a befizetett csekkel elmész ab-ra

2018. márc. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes választ :)
2018. márc. 12. 11:56
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
szia! nogyogyaszhoz kell vele menni, megallapitja majd a terhesseget, neki mond ha nem szeretned megtartani, o majd tovabbkuld a csaladvedelmisekhez, akiknek el kell mondanod miert szeretned elvetetni, majd elkuldenek “gondolkodasi idore”, ami minimum 3 nap, ha utana visszamesz ahogy mondtak kapsz egy csekket, amivel visszamesz a korhazba/nogyogyaszhoz, ahol igy ennek fenyeben miutan felvilagositottak az esetleges kovetkezmenyekrol (protokoll) kapsz egy idopontot. elotte van egy par vizsgalat, nem veszesen sok, csak lecsekkolnak elotte par dolgot. ha maga a mutet erdekel akkor elotte egy nappal kell befekudni, ha meg nem szultel es szeretnek majd meg gyereket akkor tagitanak elotte, de nagyon kimeletesen dolgoznak, hogy ne seruljon semmi, ne legyen maradando karosodas. utana par oraval megfogyeles utan haza is lehet menni, majd valamennyi ido utan egy kontrollon jelentkezni:)
2018. márc. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
megcsináltam a tesztet, kettőt is, mindkettő negatív lett, remélem hogy ez megbízható (csak mert olvastam már olyat hogy valakinél az 5. lett pozitív) mindenesetre remélem hogy akkor tényleg nem terhesség miatt késik a menszeszem, köszönöm azoknak akik értelmes választ tudtak adni ^^
2018. márc. 12. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!