Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Folyás? Nőgyógyász?

Folyás? Nőgyógyász?

Figyelt kérdés

Áprilisban leszek 15 éves.

Fehér,túrós folyásom van.

Minden nap kb 2 tisztasági betét😰

És elég büdös a folyás

Anya bejelentett a nőgyógyászhoz.

Mit fog csinálni?

Mi bajom lehet?


2018. márc. 12. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Gombás és/vagy bakteriális fertőzésed van. A nőgyógyász megnéz alul, esetleg egy vékony pálcával kenetet vész. Valószínűleg szájon át szedhető gyógyszert, és krémet fog felírni.
2018. márc. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ahogy az elso is irta, kenetet fog venni egy kis palcaval, ehhez nem hasznal semmit, kacsat sem, nyugi. Ha szuz vagy kezzel sem nyul be, nekem se csinalt semmit amikor szuzen mentem viszketes miatt. Valoszinuleg fertozes all a hatterben, ezt majd a doki mondani is fogja. Gyogyszer lehet valamilyen szajon at szedheto tabletta, de hüvelykúp/hüvelytabletta is valószínű, nekem azt adtak. Jobbulást!:)
2018. márc. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha tudsz akkor női orvost keresetek vagy gyermek gyógyászhoz vigyen el az anyukád,a vizsgálatra ne menjen be veled,mert elég intim vizsgálat és sok helyen nincs külön vizsgálóhelység,hanem az orvosi szoba közepére van egy ágy berakva és aki oda bemegy veled ha csak el nem fordul mindent lát.

Ezt beszéld meg vele.


Az orvos beszélgetéssel fog indítani hogy mi miatt mentél,majd utána megkér menj át a vizsgálóágyhoz,ott bugyit és nacit leveszed,zokni marad és felfekszel az ágyra,a lábad a lábtartóra teszed és jön az orvos aki szépen egy ujjal benyúl a hüvelyedbe kihúzza az ujját majd egy kis pálcikával szintén a hüvelyedbe nyúl és mintát vesz.


Otthon ki kellett volna próbálnod a canesten combit vagy az idelynt mielőtt az orvoshoz mentél volna.Ezek kombinált gyógyszerek ami a gombás fertőzésre és egyéb húgyúti fertőzésekre is jók.

2018. márc. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem feltétlenül kellene otthon kezelgetnie magát, amikor én úgy mentem dokihoz, hogy próbálkoztam, szépen leb.szott, hogy miért nem elöször hozzá jöttem, mert így akár súlyosabb is lehet a betegség, mert az általad említett gyógyszerek átmenetileg lehet, hogy segítenek, de hosszútávon nem igen. Amúgy az idelyn nekem nem vált be, semmivel sem lett jobb vagy rosszabb, nem véletlenül kapni pl rossmannban is. Nyilván van akinek segít, de ameddig nem vagy biztos abban mi a baj, nem dobnék ki 3000-4000ft-okat az ablakon, mert ezek a kúpok kb annyiba kerülnek
2018. márc. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Részben igazad van,de ha meg csak kicsit változott meg a folyás akkor meg nem feltétlenül tennék ki ilyen kellemetlen és kiszolgáltatottság érzetét keltő vizsgálatnak egy tinit.A legtöbb nő élete során elkap gombát vagy felborul az egészséges ph-ja és a folyása megváltozik,ezért is találták ki hogy vény nélkül tudnak már gyógyszert/kúpot venni.

Sokaknak van akiknek nem kell orvos,akiknek segít a kút,van akinek sajnos kell az orvosi segítség ez is igaz,ahogy az is igaz,hogy sokszor az sem válik be amit az orvos felírt és akkor mehetnek vissza és bizony ha magán rendelésre akarsz menni,hogy emberként kezeljenek és vizsgálatkor lehetőleg csak az orvos legyen bent és az aszisztens ne lásson oda,mert eleve kellemetlen helyzet nem kell oda még nézőközönség is,csak az lásson lehetőleg aki a vizsgálatot végzik,akkor magán rendelésre kell menned ami szintén akár 10-12.000 ft is lehet.


Legalábbis az éves rákszűrésem ennyibe kerül.


A gombásodás akár 4-12 éves gyereknél is előfordulhat,bárki bárhol összeszedhet gombát,sőt ha valamiért az immunrendszer gyengébb akkor a szervezeted saját maga is az egészséges gomba mennyiségen kívül több gombát termelhet.Ezért is van hogy sok nőnél alakul ki gomba és ezért is van hogy sokan otthon tudják kezelni.

Én na nem olyan komoly a helyzet biztos nem egyből cipelnék egy egy kis kamaszt nődokihoz,lehet kikérném a gyerekorvos véleményt akár,az is tud felírni kúpot akár,de eleve ha más a váladék elég lenne az is ha a gyerek bugyiján lévő váladékot néznék meg,nem kellene kitenni hogy felnyúljon bárki is a hüvelyébe,minden megoldható lenne,csak nem akarják.


Ha meg mindenképp el kell menni nőgyógyászhoz akkor felvilágosítanám a gyereket mire számítson,megbeszélném nőhöz vagy férfi orvoshoz menne szívesebben,melyik kevésbé kellemetlen neki és megbeszélném bemenjek vagy ne,vagy forduljak el,mindent az apró részletekig.De sajnos ezt nem teszik meg az anyukák,mert akkor nem ezeken az oldalakon kellene a tiniknek felvilágosítást kapniuk.

2018. márc. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mikor mész orvoshoz?Mi volt?
2018. márc. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ma voltam.

Női gyereknődoki volt. Nem volt vészes.

Bár kicsit kellemetlen volt szétrakni a lábamat.

Kaptam hüvelykúpot.

2018. márc. 19. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!