Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem bírok már így élni....

Nem bírok már így élni. Hüvelygomba nem múlik?

Figyelt kérdés
Nagyon nagy szükségem lenne a segítségre, 3 hónapja folyamatosan fennálló hüvelygombával küzdök. SZTK rendelésen már 5 vagy 6 alkalommal voltam, mindegyik alkalommal különböző hüvelykúpokat írtak fel, (12 hét újév óta, kb 9-10 féle hüvelykúp minimum a vény nélküliekkel együtt, amiket eleinte használtam) már magándokinál is voltam, Flucohexalt írt fel, partnerem egyet bevett én pedig a maradék 3-at hetente, semmi javulás. A fő probléma a közösülés közbeni tompa, égő fájdalom illetve az általános közepes mértékű viszketés. Canestent, Pimafucortot, mindent használtam már külsőleg is rá, teafaolajat is próbáltam. Cukorterheléses vizsgálat eredményeképpen fokozott inzulinrezisztenciát állapított meg a dokim, alacsony CH diétát javasolt, egy hete csinálom és semmi javulás. Valaki segítsen valamilyen tanáccsal, mert már teljesen megőrülök. Annak is örülnék már, ha valaki elmondja, hogy mennyi idő után sikerült kilábalnia ha egyáltalán sikerült valakinek is...

2018. márc. 12. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Leírom nekem mi segített 10 év után. Elhagytam a glutént, cukrot, teljesen!!! Komolyan teljesen. Belsőleg grapefruit mag csepp, sok fokhagyma. Esetleg egy candida diétát is negcsinàlhatnál. És amíg rendben nincs minden én óvszeres védekezést ajánlanék.
2018. márc. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

És honnan tudod, hogy gomba? Van róla tenyésztés eredmény, vagy csak a tünetek alapján feltételezik? Mivel védekeztek? Ha nem múlik el rendesen és együtt vagytok a pároddal, akkor neki az az egy szem flucohexal sokat nem ér.

A CH diétától ne egy hét alatt várj javulást egyébként.

2018. márc. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog tetszeni amit írok, de amíg nem múlik el, tartózkodjatok a közösüléstől. Fontos, hogy nem szabad alul szappannal mosakodni, csak intim mosakodóval, nekem ez sokat segített. A törülközőket legalább hatvan fokon mosd és vasald is ki. Használj magas hőfokon mosható bugyikat és létáteresztő tisztasági betétet. Menj vissza a dokihoz, és csináljatok végig még egy gombaellenes kúrát de úgy, hogy az alatt nem vagytok együtt, és mindkettőtök fehérneműit és törülközőit folyamatosan fertőtlenítitek. A diétát csináld tovább. Canastent használd tovább külsőleg, zuhanyzás után (ne fürödj, zuhanyozz, és a nagyajkak és a kisajkak között összegyűlő váladékot mosd ki minden alkalommal.
2018. márc. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja az #1- es. Cukormegvonás, annyit még hogy kefír bevezetése az étrendbe. Ezt nőgyógyász mondta nekem. Nem kell naponta fogyasztani ha nem szereted de nem árt rendszeresíteni. 20 éve nem is voltak ilyen problémáim.
2018. márc. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Drazicc ***** válasza:
0%
nem egyszerűbb ha a hátsó bejáratot használja?
2018. márc. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
3-as voltam, az óvszer, amit valaki írt, nem jutott eszembe, természetesen ez is jó módszer, de ha neked kellemetlen az együttlét, tényleg tartsatok egy kis szünetet (csak a behatolást illetően).
2018. márc. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen hüvelyflóra helyreállítót alkalmazol? Ha nem Gynophilust, áttérhetnél rá, az nem távozik drasztikusan a hüvelyből. Plusz szájon át probiotikumot is kellene szedned, mert valami kacifántos módon ez a kettő összefügg.
2018. márc. 13. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem értek a hüvelyekhez, de abban biztos vagyok, hogy semmilyen diétának a pozitív hatása nem mutatkozik meg egy hét alatt, hacsak nem gyomorrontás volt a panasz. Folytasd a diétát a többi kezeléstől függetlenül. Tudom, hogy elfogyott a türelmed, de erre csak azt lehet mondani, hogy adj neki időt.
2018. márc. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azóta?
2022. márc. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!