Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek ha a felfázásra...

Mit tegyek ha a felfázásra nem hat az antibiotikum?

Figyelt kérdés

Nektek mit írt fel vagy mondott az orvos ha az állandó pisilés inger miatti antibiotikum nem használt (ami 5 napos)?

Az urológus vagy nő gyógyász mit tud javasolt ezután ?


Vizelet vizsgáat nélkűl


Még1 kérdés a tejsavot-tejszármazékot tartalmazó ételek pl zabkása ropi zacskos levestipusú ételek is tilosak a kúra közben ?

Vagy csak a szimpla tejre vonatkozik és ne igyuk arra a gyógyszert?


Vag aki nem kezelte mennyi idő alatt múlt el ?


aki már átélte túl van rajta lehetőleg az írjon...



2018. márc. 12. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát, én vagy két évig szenvedtem vele, kétszer adtak rá Ciprinolt, attól meg a hüvelyflórám is szétment és még hónapokig hüvelyi fertőzésekkel is küzdöttem. A Ciprinol meg mondanom sem kell, nem használt. Úgyhogy ez egy elég kellemetlen helyzet volt, hogy nem is használt, de legalább ártott. :D

Viszont mivel voltak pár évvel ezelőttről emlékeim, hogy egy italpor antibiotikumot kaptam hasonló tünetre és az nagyon hatásos volt, kértem a háziorvost, hogy írjon fel ilyet és felírt két dobozzal. Két egymást követő este kell meginni (Monural a neve), s éjjel végiggyilkolja a vesétől a húgyhólyagig az egész rendszert, viszont nem hat a hüvelyre és a bélre sem annyira, szóval nagyon király.

Azonnal elmulasztotta a fertőzést, ami aztán pár hónap múlva kiújult egy kicsit, de akkor már a tőzegáfonya és a mannóz is segített, aztán már a labor is tisztának mutatta.

Szájon át beszedett antibiotikumnál fontos mindig, hogy utána hüvely- és bélflórát is állítsunk helyre 2-3 héten át, ilyet csináltál?

2018. márc. 13. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A monural volt az első amit felírtak, de nem használt...


az utolsó mondatott , hogy érted ? Probiotikumot szedek mellé ha az megakadályozza a fertőzést...Vagy mivel kezeljem odalent, hogy későb ne legyen baj..?

tőzegáfonyából milyen fajtát szedtél ?

2018. márc. 13. 12:25
 3/4 A kérdező kommentje:

tudtok tanácsod adni az ügyben , hogy mit NEM szabad enni antibiotikum közben ?

A tejtermékekről tudok. de mi a helyzet az élőflórás jokurtal azt az abbahagyás után kell ?

Milyen márka jó ilyenkor?

2018. márc. 13. 12:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem enni nyugodtan ehetsz amit szeretnél. A bajodat nem befolyásolja. Ha candidád lenne akkor azt lehet étrenddel kúrálni. Jughurt fogyasztás a benne levő baktérium kultúra miatt nem árt csak használ. Csak antibiotikum bevétele előtt és után teljen el 2 óra
2018. márc. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!