Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tehetnék ez ellen?

Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy 10.es vagyok, 16 éves, 3 éve menstruálok, nagyon pontos már kb 2 éve. (Mindig a 29.napon éjszaka jön meg, és mindig 6napos, vagyis az 6. on már csak tiszt.betét kell)

Szóval mivel támcosnak készülök. (Nem a tánci tánci, hanem mint akik az operában lépnek fel, csak nem balettművész, hanem táncművésznek) így táncművészeti szakgimibe járok, ez a 2.évem és van még 3. Na de azt szeretném megkérdezni, hogy mivel van egy héten 16 óra edzésem. (Mindennap 3, egyszer 4 balett stb....) hogy lehetne megoldani, hogy mikor rettenetesen fáj a hasam, gyorsan elmúljon? Mert ha leülök az hiányzásnak számít, valamint nem maradhatok ki az aznapi tréningről mert teljesem lemaradok. És azt momdja a tanár mi lenme ha most az előadás napja lenne, akkor is leülnék? Van hogy már bekönnyezek annyira fáj és nincs erőm de muszáj. Délelőtt 4 tanóránk van, ott nem zavar annyira mert csak ülök. De utána.... Fogamzásgátlók nem szeretnék szedni. Gyógyszert néha beveszek. De inkabb hosszútávú megoldások érdekelnének! És nagyon navyon fontos lenne azért fejtettem ki ennyire. Koszonom koszonom elore iiis.



2018. márc. 16. 10:55
 1/4 momoka 2002 ***** válasza:
Probald ki az aviva tornat,heti 2x fel ora,es vannak olyan gyakorlatok amit ha hosszabb ideig vegzel 15-20 perc direkt a gorcsoket szunteti meg. Vagy vannak gyogyszerek esetleg gorcsoldo csopp formaban ami a hugomnal bevalt endimetriozisnal. Viszont ha tenyleg nagyon faj erdemes kivizsgaltatnod magad,mert az ok. Hogy az elso nap gorcsolsz,de ha tul intenziv en orvoshoz fordulnek.remelem segitettem
2018. márc. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom. Ezt a tornat ki fogom probalni. Hat ahhoz kepest faj nagyon h edzenem kell. Mikor hetvegere esik az elso meg a masodik nap, es nm csinalok semmit akkor lefekszem korbetekerem a derekam es hasam egy meleg puha takaroval ugy nm veszes. Tehat nm szedulok es nm kerulget ajulas a fajdalomtol alapba. (Hallottam van aki mar injekciot ker) csak igy nm tudok 100%osan dolgozni.
2018. márc. 18. 14:12
 3/4 anonim válasza:

Szia!

Nekem is nagyon gyakoriak voltak a fájdalmaim fiatal koromban. Én egy alacsony hormontartalmú fogamzásgátlót szedtem és nekem nagyon bevált. Két hónapig zavaros volt a vérzésem de utána teljesen beállt és a fájdalmak teljesen elmúltak. Ne zárd ki ezt se. Szerintem próbáld ki

2018. márc. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát, igen lehet vegső esetben ez lesz. De előtte kipróbálok azert minden gyogyszert tornat stb
2018. márc. 24. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!