Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCO egyenlő a PCOS-sel?

PCO egyenlő a PCOS-sel?

Figyelt kérdés
alapjaraton tudom, hogy nem ugyanaz a ketto, de lehetseges hogy nekem “csak” pco-m van? ha igen akkor azokat a cisztakat punkcioval is el lehet tuntetni vagy nincs ra megoldas? mar ket honapja latjak a kis tuszoket, de azt mondtak meg varjunk vele egy ciklust, utana adnak fogamzasgatlot, de 17 eves vagyok es nem szeretnek egyelore szedni, akkor inkabb a kismutetet valasztanam.
2018. márc. 17. 21:13
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

A PCO annyit jelent, hogy UH képen sok apró kis cisztát látnak a petefészekben. A tökéletesen egészséges nők egy részénél is előfordul. Ráadásul az sem mindegy, ki nézi az ultrahangot, mert sok esetben egy tök normális, follicularis fázisban lévő, érő petesejteket tartalmazó petefészekre is rámondják, hogy PCO, holott marhára nem az.


Ha egyébként az égvilágon semmi bajod nincs (normális a ciklusod, van ovulációd, nem vagy tiszta pattanás/szőr stb.), akkor nem kell vele semmit csinálni. Se fogamzásgátlót nem kell rá szedni, se műtögetni.


Ha pedig egyéb tüneteid is vannak, ami felveti a PCO szindróma jelenlétét, akkor normális kivizsgálás és kezelés kell. Lehet fogamzásgátlót szedni, de az csak tüneti kezelés, az alap problémát nem oldja meg.

2018. márc. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!