Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy valaki allergiás a tamponra?

Figyelt kérdés
Lehet,hogy hülyėn hangzik ez a kėrdės, de ki szeretném próbálni a tampont, de azt olvastam, hogy ha allergiás vagy rá fertőzést kapsz. A menzeszem kb.6 hónapja tart. 13/L

2018. márc. 19. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:
En meg ilyet soha nem hallottam.
2018. márc. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
13%

Én a helyedben 13 évesen nem használnék tampont.

Nem olyan egészséges. Órákig pang a vér ott bent...

És igen, elkaphatsz fertőzést is.

Az allergia amire te gondolsz, az a TSS lehet.

Alapvetően akkor alakul ki, ha 8 óránál tovább benthagyod a tampont.

De ez nem minden esetben igaz, olyanról is hallottam már, aki nem hagyta bent 8 óráig, és rendesen kezet mosott előtte, de TSS-t kapott.

A TSS az tulajdonképpen vérmérgezés, ami akkor alakul ki, ha a hüvelyben elszaporodik egy bizonyos baktériumfaj (a tampon használata során).

Tudom, hogy sokan nem értenek velem egyet, és le fognak pontozni, de amiket írtam, azok úgy is vannak.

És igen, nem egészséges a tampon.

2018. márc. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
58%

"ha allergiás vagy rá fertőzést kapsz"

Nem tudom, hol olvastál ilyet, de ez egy nagy hülyeség. Az allergia és a fertőzés két teljesen különböző dolog.

Nyugodtan használj tampont, de alaposan olvasd át a használati utasításokat, és tartsd is be mindet. Így nem lesz semmi gond. 6-8 óránál tovább ne maradjon fent.

2018. márc. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ėn sem szeretnėk rendszeresen használni, csak ha majd nyáron esetleg kėne, nem szeretnėm,hogy akkor próbáljam ki először.
2018. márc. 19. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!