Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ujjazás után miért viszket?

Ujjazás után miért viszket?

Figyelt kérdés
Miután barátom ezt csinálja, eléggé viszket az utóbbi pár alkalommal. Először elmúlt egy nap alatt, de most nem. Megmosta előtte a kezét, tehát tiszta volt, nem értem. Lehet közrejátszik, hogy úgy két hete antibiotikumot kellett szednem? Egyébként más panasz nincs, mit tudnék venni gyógyszertárban rá?

2018. márc. 19. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Mert nem mosta meg a kezét és fertőzést kaptál.

Nem szabadna máshoz nyúlnia kézmosás után.

2018. márc. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, az antibiotikum, az lehet.:)

Egyél kefírt, meg igyál cickafarkteát és esetleg probiotikumot.

2018. márc. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Vitamint szedjél,ne gyógyszert!
2018. márc. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor szedek be probiotikumot, meg veszek holnap kefírt. Igazából azon gondolkodok, hogy kézmosás után tényleg nem nagyon nyúlt máshoz, max csak amikor kilökte a fürdőszoba ajtót, de ennyi máskor is volt, akkor semmi bajom nem volt.

Esetleg ezt a Gynophilus hüvelykapszulát néztem, segíthet valamit?

2018. márc. 19. 22:09
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet csak egy kis fertőzés,vagy gomba,vagy antibiotikum hatása,de mindenesetre ha nem múlik el 3-4 napon belül,érdemes felkeresni a nőgyógyászt.
2018. márc. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt jó ha megjegyzed, hogy bármire szedsz antibiotikumot, utána bélflóra- és hüvelyflóra-helyreállítást is végezned kell, ideálisan 2-4 hétig. A bél- és a hüvelyflóra egészségi állapota bármily fura - kapcsolatban van a test rendszerében. Ha nem végzel ilyen célzott kettős flóra regenerálást, simán begombásodhatsz, meg egyéb "ínyencségek".

A Gynophilus egy jó választás a hüvelyflórára, mert napközben és éjjel is alkalmazható és gyorsan helyrebillenti a hüvely állapotát, de fontos, hogy ne hagyd abba azonnal, ha megszűnnek a tünetek, hanem menj biztosra, stabilizáld teljesen az egészséges állapotot, kövesd a betegtájékoztató javaslatait.

Illetve a fentiek értelmében érdemes lenne egy jó probiotikumot is szedni, pl. 1x1 Béres probio vagy 1x2 Jutavit naponta, a lényeg, hogy egyszerre minimum 3-4 milliárdos adagot nyelj le, nem tudom milyet tartasz otthon. Illetve használj intim lemosót, de parfüm és mindenféle menteset, csak tejsav és tisztítószer legyen benne, pl. Sába illatmentes.

Plusz vegyél Candibene vagy sima Canesten krémet, ez ugyanis nem csak gombára jó, hanem bármilyen helyi irritációt csökkent, akármi is okozta azt, így a viszkető felületet is nyugtatja.

2018. márc. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igen, ezután szerintem egy életre megjegyeztem.

Azóta sikerült eljutnom orvoshoz, Canesten combit tanácsolta, valószínűleg tényleg az antibiotikum (is) okozta. Még csak egy kapszulát használtam el belőle, de máris ezerszer jobb.

Viszont telefonon nem érem el, és elfejetettem megkérdezni, hogy miután a 3 napos kúrának vége, kell hüvelyflóra visszaállítás céljából ezt a Gynophilust is használjam utána? Az mennyire gond, hogy elhasználom a Canestent, és utána csak egy-másfél héttel kezdeném a Gynophilust használni? Mert épp meg kellene jönnie.

2018. márc. 22. 14:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Kell. Gombaellenes szer után is kell hüvelyflóra helyreállítás. Nyilván a menzesz idején szüneteltetni kell arra a pár napra, de utána ismét, már csak azért is, mert maga a menzesz is eltolja a hüvely savasságát lúgos irányba. Csak ha egészséges vagy, akkor ez gyorsan helyreáll. A lenyelős probiotikumot nem zavarja a menzesz, azt szedheted tovább.
2018. márc. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!