Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit évő legyek? Abortusz vagy...

Mit évő legyek? Abortusz vagy baba?

Figyelt kérdés

3 kisgyermekem van,8,7,5 évesek.

Védekeztem mióta a legkisebbet megszültem.

Erre most valahogyan tehes lettem.

Most vagyok 8 hetes.

És nem tudjuk hogy elvetessem vagy ne!

1 éve vettünk nagy családi házat.

Vállalkozásunk hogyis mondjam még hullámzik,de megélünk.

Igazából nem anyagi oka van a gondoljozásunknak,hanem hogy a mostani megszokott életünk megváltozik.

Ugye mostmát van egy kis szabadság a gyerekek ovi,suli.

Jogsit rakom le jövő hónaptól stb.

Ebbe az életbe nem tudom elképzelni egy új kis életet!

Na ez van ha az agyamra gondolok.

Ha a szívemre akkor pedig nincs min gondolkodni mert azt a 3 évet míg oviba megy kibírjuk.

Apa segít a nagyokkal.mostis.

Szerintetek?

Ja és még annyi hogy nem gáz a mai világban 4 gyeres család?


2018. márc. 20. 09:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem kezdenek nagyok lenni a gyerekek,kezd több időtök is lenni,ha nyűgnek érzed a lekötöttséget,inkább vetesd el.
2018. márc. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm 1.

Megérted mi diktál logikus érveket!

Nagyon nagy vívódásban vagyunk a férjemmel!

Egyik gondolatunk hogy milyen jó lesz újra babázni.

Mennyi örömöt ad.

Következő gondolatunk,hogy mennyire nehezebb lesz az életünk.

Mennyi időt veszek el a nagyoktól.

Hát teljesen kivagyok...

2018. márc. 20. 10:02
 3/19 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem nem gáz, ha négy gyerek van :) főleg, ha anyagilag belefér. Ha leteszed a jogsit, még rugalmasabb leszel a kicsivel is. Én így nem vetetném el. Csak 3 év, míg oviba megy, de az abortuszt lehet egész életedben bánnád :/
2018. márc. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%

Először is nem mit évő hanem mi tévő...

Kettő meg nehogy már mi döntsük el? Normális vagy? Ennyi ésszel komolyan hogy vagy életben?

2018. márc. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
59%
Lehet ez most kicsit erős lesz, de hogyha vannak kétségeid a gyerek felől ne tartsd meg. Nyilván szeretni fogod ha megszületik, de ne az legyen hogy nem tudsz majd rá ugyanolyan szeretettel nézni, mert igazából “nem is akartad”. Tudom hogy rengetegen szülnek úgy, hogy eleinte bizonytalanok, de ha úgy érzed most nem szeretnéd, és valamilyen szinen csalódás Neked ez a terhesség, mert már a szabad életre vágytál, akkor egyszerűbb az abortusz. Persze mindez nagyon nehéz lelkileg, viszont ahol felmerül a kérdés hogy mi legyen, ott jobb elvetetni.
2018. márc. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

Olyan nehéz ez.

Nem tudok a gondolataimban rendet rakni....

Igazából holnap már megyek a védőnőhöz az ab. Miatt de még van időm lerendezni magamban a dolgokat!

Ennél nagyobb döntés nincs a világon.

Tényleg szívből köszönöm,hogy megértitek a helyzetem!


Kedves #4es válaszoló.

Nem az volt a kérdés,kérés,hogy valami helyesírás fóbiás megmondja hogy megszüljem e.

Javaslom hogy a helyesírás helyett fektess nagyobb hangsúlyt az empátiára és a szocializációdra,mert ilyen megnyilvánulásokkal csoda hogy TE életben vagy és a körülötted élők elviselnek.

De azért köszönöm a hozzá szólásodat neked is.

Minden jót.

2018. márc. 20. 16:57
 7/19 anonim ***** válasza:
41%
Én nagyon megbántam, majd beleőrültem utána, hogy mit tettem, nem láthatom soha a babát aki hozzánk akart születni, hogy a gyermekemmel, gyermekei édestestvérével hogy tehettem ezt, hogy teljes biztonságban, szeretetben kellett volna fejlődnie a pocakomban, aztán kiszakíttattam... :( A gyermekeimre ha ránéztem rögtön a nem vállalt 3. jutott eszembe, hogy milyen csoda lenne ő is... Az abortusz utáni napokban más nem is enyhítette a fájdalmamat, mint az a gondolat, hogy a korábbi körülmények ellenére még is meg kellene próbálni újra és kérni a teremtőt, hogy ugyanazt a kis lelket adja vissza nekünk jöjjön vissza hozzánk... Szóval hihetetlenül nagy lelki kín volt. Most egy fokkal jobb már (nem sírok minden nap, a gyerekeimre a belém hasító fájdalom nélkül is tudok már nézni), de örökre fogom sajnálni, örökre bennem marad, soha nem felejtem és nem tudom, hogy fel fogom-e tudni valaha is dolgozni az esetet... Szóval, ha így állsz, hogy szíved szerint nem vetetnéd el, akkor úgy gondolom, nagyon meg fog viselni a dolog, nem is tudja előtte elképzelni az ember, hogy mennyire... Folyton fel fognak tűnni a babát váró kismamák, állandóan az fog eszedbe jutni, hogy te is várnád... Majd, hogy mennyi idős lenne ép... Borzalom!
2018. márc. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó.

Nem szeretnék személyeskedni de megkérdezhetem miért vetetted el?

2018. márc. 20. 19:43
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

Én legalább leírom és elmondom a véleményem.

Ami a szívemen az a számon.

És köszi mindenki imád és "elvisel". :)

2018. márc. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
35%
Én megtartanám. Három mellé már elfér egy negyedik is.A másik három gyerkőc egyre nagyobb lesz ők is be tudnak majd segíteni neked + a párod. És nem egyáltalán nem gáz a 4 gyerekes család! Miért lenne az?
2018. márc. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!