Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy vizsgál meg a nőgyógyász?

Hogy vizsgál meg a nőgyógyász?

Figyelt kérdés
Holnap megyek nőgyógyászhoz, mert nem jött meg a menstruációm mar pár hónapja. Még szűz vagyok. Hogy fog megvizsgálni? Félek hogy fel fog nyúlni. :(
2018. márc. 22. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Van egy “rossz hírem”. Fel fog nyúlni. Mondjuk jó lenne tudni hany eves vagy. Ha eddig volt egy jól beállt ciklusod akkor gond, ha csak egy éve jött meg és nem vagy 18 akkor nem mond rá semmit. Velem is volt hasonló, hogy nem jött meg, így megvizsgált. Csak egy ujjal, mert szűz voltam, de mivel ujjaztak meg előtte és tampont is használok nekem semmi akadája nem volt, nem is fájt. Mivel nem érzett semmit megnézett hüvelyi uh-val is, de ezt csak akkor szokták ha nem szakít át vele semmit, vagy ha mégis akkor megkérdeznek róla, hogy csinálhatják e mert esetleg nincs mas mod. Nekem ez se volt kellemetlen, meg jó dokim volt. Aztán kiderült hogy pcos vagyok, azóta szedek fogamzásgátlót. Ennek az a lényege hogy nagyobb cisztát kitapintani nem tudott, de uh-val látta a sok kicsit, nálam ez okozta a vérzéshiányt. Nem állítol hogy veled is ez lesz, csak a sajat tapsztalatomat tudok irni ezzel kapcsolatban. De semmikepp se izgulj, nem kell tole felni, mindig mond neki hogyha kellemetlen valami es akkor ovatosabb lesz. Sok sikert es jobbulast!
2018. márc. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
18 vagyok. es mar eleg régen megjött meg 5ik osztályban.
2018. márc. 22. 15:22
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sajnos tényleg nem túl jó hír ez a vérzéskimaradás. De természetesen nem garantált a ciszta, ha kicsit stresszesebb voltál mostanában, attól is simán lehet.
2018. márc. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
es ha az van akkor hogy lehet kezelni?
2018. márc. 22. 16:34
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ, hány van, mekkora, milyen fajta stb, nagyon bonyolult. Lehet rá adni fogamzásgátlót, pcos esetén diéta is van, sokszor “csak” életmódbeli tanácsokat adnak, rosszabb esetben műtét (punkció, laparoszkópia vagy laparotómia), de a ciszták nagy része egy idő után magától is felszívódhat.
2018. márc. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én már nem vagyok szűz, de az én első nőgyógyászati vizsgálatomon a doki egy kacsával ugye kinyitotta a hüvelyemet, benézett, aztán vett kenetet, ennél meg is kérdezte, hogy fáj-e vagy sem, és ennyi volt. Nem fájt, a kezével nem nyúlt be. Jaa, meg ugye ultrahangot is csinált, de az se fájt egy picit sem. Szinte nem is éreztem
2018. márc. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!