Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kinek milyen tapasztalata van...

Kinek milyen tapasztalata van a művi meddővé tételről?

Figyelt kérdés

Mielőtt kifejteném a kérdésem: mivel sosem akartam gyereket (14 évesen se tudtam gyerekkel elképzelni a jövőmet, és most, 24 évesen se, se közte semmikor) és nem akarom magam még huszoniksz évig tablettákkal tömni, illetve párom sem tenyészkancának tart, így a fogamzásgátlás nagyon jó alternatívája lenne számomra a művi meddővé tétel. Ezt a sok kioktató "majd megbánod" miatt írom le, semmi gond, megszoktam; nem érdekel mások véleménye ezzel kapcsolatban, mert egyrészt ez pontosan kettő emberre tartozik: rám és a páromra, másrészt ha már annyira aggódnak értem vadidegen emberek: bármikor be tudnak ültetni megtermékenyített petesejtet és bármikor örökbe tudok fogadni gyereket, szóval ez kb. annyira végleges, mint bármelyik másik fogamzásgátlási módszer.

Sajnos az önrendelkezés jogát porba tipró magyar törvények szerint itthon esélyem sem lenne ezt megcsináltatni, viszont Ausztriában és Szlovákiában megcsinálják. A kérdésem: kinek mi a tapasztalata, hol érdemes, kb. mennyibe kerül, a vazektómia vagy ez-e a jobb (biztonságosabb) választás, vagy mindkettő ugyanolyan jó? Egyáltalán mi ennek a menete, hogy kell felvenni adott kórházzal a kapcsolatot, milyen papírmunkával jár? Itt is egy csomó várakozási idő van és másfél évig félévente ki kéne utaznom aláírni egy papírt? Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat :)



2018. márc. 25. 23:12
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Spirál?
2018. márc. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hormonos kiegészítés mellett sem túl hatékony, egy rakás egészségügyi kockázata van... Nem szeretnék kísérletezni vele
2018. márc. 26. 08:52
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel az adott klinikát, ott megmondják neked.


Vaszektómiát meg ne várd el, hogy a pasid megcsináltatja csak miattad.

2018. márc. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 gaborvagyok válasza:
0%
lehet nem érdekel mások véleménye, de a társadalom fenntartásának a lételeme a reprodukció, most ha a te példád alapján ez a módi még népszerűbb lenne, hogy néznénk ki? Valamilyen szinten önzés, aki nem akar gyereket adni a társadalomnak.A létezésed miatt tartozol a jövőnek. De persze nem mindenki való szülőnek ez is tény és sok esetben jobb is ha valaki nem lesz az, csak ezt ne állítsuk be olyan szabadságjognak, ami semleges a környezetre nézve.
2018. ápr. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#4: megette a fene ezt a szaporodáskultuszt, már így is 7 milliárd ember van a bolygón, egymás nyakát tapossuk (itthon is katasztrófa a 10 milla, éppen ideje lenne visszafogyni valami élhető szintre, mondjuk az 1700-as évek 3 milliójára!)
2018. ápr. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én még 2009-ben itthon csináltattam (mázlista voltam), de van ismerősöm, aki Szlovákiában csináltatta, szólok neki, írjon neked.
2018. ápr. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
gáborka, törődj a magad dolgával
2018. ápr. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

most nézem, hogy eltűnt a kommentem, pedig eskü úgy emlékszem, hogy válaszoltam... mindegy, leírom még egyszer.


"a társadalom fenntartásának a lételeme a reprodukció, most ha a te példád alapján ez a módi még népszerűbb lenne, hogy néznénk ki?"

1. Szerintem a minőség fontosabb, mint a mennyiség. A pszichiátriai betegek jelentős része nem kívánt gyerek.

2. Ha "ez a módi" lenne a népszerűbb, akkor kihalna az emberiség. És? Nem érdekel, a szerencsétlen ökoszisztémának, ami miattunk szenved, meg egyenesen jót tenne. Amúgy meg mindig lesz olyan, aki akar gyereket, szóval ez olyan kérdés, hogy "ha mindenki öngyilkos akarna lenni, akkor mi történne?" egyrészt kihalnánk, másrészt nem lesz ilyen.


"Valamilyen szinten önzés, aki nem akar gyereket adni a társadalomnak."

Én egy gyereket nem a társadalomnak akarnék szülni, se saját magamnak, hanem azért, mert biztosítani tudom, hogy az a születendő élet boldog lesz és jó lesz neki az, hogy él. Ezt nem tudom megtenni, mert nem tudom, hogy nem fog-e mondjuk tízévesen meghalni autóbalesetben vagy két évesen leukémiában vagy sérül-e meg már a születése előtt.


"A létezésed miatt tartozol a jövőnek."

Nem én kértem a létezésemet, ha visszamehetnék az időben és dönthetnék róla, nem akarnék megszületni. Igen, már régóta elgondolkozom időnként az öngyilkosságon is, köszönöm a kérdést.


"ezt ne állítsuk be olyan szabadságjognak, ami semleges a környezetre nézve"

Jó, akkor ötvenvalahány éves koromig fogamzásgátlót szedek, ugyan úgy nem lesz gyerekem, csak még utána terhelem is a tb-t egy csomó szövődmény miatt. Ez jobb?

Egyébként szerintem sem semleges a környezetre nézve, hiszen minél kevesebb ember születik (minél kevesebb mentálisan beteggé váló nem kívánt és elhanyagolt gyerek elsősorban), annál jobb.

2018. máj. 12. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!