Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 15 napos menstruációs ciklus...

15 napos menstruációs ciklus normális?

Figyelt kérdés
megjött február 23-án és marcius 1-én elmúlt. Aztán március 10-én újra megjött, rendesen ahogy szokott és 16-án elmúlt. mai nap megint megjött (márc. 26). Ez előtt 28-31 naposak voltak a ciklusaim, de most 15. 3 éve menstruálok, és mindig szabalytalan volt , de ilyen még sose volt hogy 15 nap után újra megjött. Orvohoz menjek ezzel vagy anyukámnak szóljak? Nem tudom hogy számít-e de még szűz vagyok. 17/L

2018. márc. 26. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Minimum 21 naposnak kéne lennie. Azonban tinikorban még előfordulhat a rendszertelenség.

Szólnék anyukádnak, és elmennék vele nődokihoz azért, mert mindig jobb tisztázni. 3 év után, meg úgy, hogy korábban volt normál ciklushosszaid voltak, azért érdemes lehet utánajárni a kérdésnek.

2018. márc. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csak megerősíteném az első választ: nem normális a 15 napos ciklus, szóval mielőbb menj el orvoshoz, akár anyukáddal, akár egyedül. Bár inkább anyukáddal, úgy kisebb az esélye, hogy nem leráznak. (Bocs, de sajnos nálunk trehányabbnál trehányabb nőgyógyászok vannak a szakrendelőben, szóval én már ebből indulok ki.)

Elvileg laborba fognak beutalni, női nemi hormonok és pajzsmirigyhormon vizsgálata szükséges.

Ha esetleg tényleg nem veszik komolyan, akkor érdemes elmenni maszekhoz. Vagy legalább a házidokihoz, TSH-vizsgálatot ő is tud kérni. Nemi hormonokat sajnos nem. :(

2018. márc. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat 🙂
2018. márc. 26. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!