Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kellene endometriózistól...

Kellene endometriózistól tartanom? 19/l

Figyelt kérdés

4 éve menstruálok, viszont szinte az elejétôl kezdve erôs fájdalmaim vannak, es egyre erôsôdik az évek múlásával. Most ott tartok, hogy az elsô nap (néha a màsodikon is) olyan erôsek a fájdalmaim, hogy 1 Apranax es 1 Nospa mellett is alig tudok kimászni az ágyból. Ilyenkor szédülök, hányingerem van, borzasztóan fáj a derekam és a hasam. Az Apranaxot (gyengébb, világos kék) kb. 3 éve szedem, te az utóbbi 3 hónapban már ez sem volt elég. Gyakori az alvadt vér is. Anya mindig azt mondja, hogy ô is hasfajós volt, neki elmúlt a szülés után. Ezért is mondja azt, hogy nem kell ezt kivizsgáltatni. Én viszont nem szeretnék a szülésig szenvedni.:D Szerintetek kellene aggódnóm, vagy tényleg csak extrém módon megviselnek ezek a napok? Az endometriózisról már többször olvastam, de ma botlottam bele egy olyan cikkbe, ahol fiataloknál is elôforduló problémaként tüntetik fel.

A válaszokat elôre is köszönöm!


2018. ápr. 4. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat, igen. De az is lehet, hogy simán alkati dolog. Azért nem az összes dysmenorreás nő szenved endometriosisban, de elég gyakori ok, az biztos. De igazából az endometriosist - ha csak nincs UH-on látható endometriosisos cisztád -, csak laparoszkópiával lehet diagnosztizálni. Kérdés, hogy emiatt a panasz miatt belemennél-e egy műtétbe...
2018. ápr. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is mindig elég durván fájt. Aztán volt egy petefészekcisztám, mióta azt eltávolítottak fele annyira fáj. Egy nőgyógyászati vizsgálat azért sosem árthat :)
2018. ápr. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kedves válaszaitokat!

Ha nem muszáj, nem mennék bele egy mûtétbe, meg ha laporoszkópos is. A nôgyógyászhoz pedig kérek idôpontot :)

2018. ápr. 4. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!